Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Haziran 2015

ABONE OL

Esenler’in Duası Mazlumlarla

Esenler’deki Ramazan etkinliklerinde dün gece Doğu Türkistan, Gazze ve Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki zulümlerin sona ermesi için hep birlikte dua edildi.

Esenler’deki Ramazan etkinliklerinde dün gece Doğu Türkistan, Gazze ve Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki zulümlerin sona ermesi için hep birlikte dua edildi.

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri 12’nci gününde ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu’nun sohbet programı ile devam etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, AK Parti Esenler Eski İlçe Başkanı Umut Özkan, belediye başkan yardımcılarının katıldığı ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gecede Döngeloğlu, Müslümanların birbirinden mesul oluşunu Peygamber Efendimizin hayatından örneklerle anlattı.

YAPILANLARI HİÇ UNUTMAYIN

Ramazan’ın elbise diye Peygamber ahlakını giymek olduğunu belirten Döngeloğlu, “Ramazan, Esenler Dörtyol Meydanı’na dua kapısından girip, bu meydanda ‘Allah’ım dünyanın zalimi Çin’i sana şikayet ediyoruz’, ‘Ya Rabbi sana şikayet ediyoruz Sisi firavununu ve O’nun arkasındakileri’, ‘Suriye’yi kana boğan Esed’i sana şikayet ediyoruz Ya Rabbi’ demektir. Dünyanın katillerini, Filistinli çocuğu plajda oynarken paramparça eden katillerini, ‘Siz katilsiniz. Öldürmeyi iyi bilirsiniz’ diyen Cumhurbaşkanımıza neden saldırdıklarını hiç unutmayın” diye konuştu.

DÜNYA KATLİAMLARA KARŞI SESSİZ

Döngeloğlu’nun ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Ramazan arınmaktır ve kendimizi yeniden hazırlamaktır. Ramazan’ı anlamanın en iyi yolu yeniden kendimizin farkına varabilmektir. Hepimizin üzerinde bir hak vardır. İnanan insanların üzerinde hassaten durması gereken hak kavramı vardır. Cenab-ı Allah bana kul hakkı ile gelme diyor. Yeryüzünde bizden merhamet bekleyen, bizim vicdanımızın ayağa kalkmasını bekleyen bir buçuk milyar İslam dünyasına göstereceğimiz vefa da onların bizim üzerimizdeki haklarıdır. Bu Ramazan’ı dualarımızla ve gayretlerimizle iyi geçirmemiz lazım. Suriye’de, Filistin’de ve Doğu Türkistan’da katliam yaşanıyor ama dünya sessiz”

Programın sonunda Grup Dergâh sahne aldı. Tasavvuf Müziği repertuarının vazgeçilmezleri arasında yer alan; ilahi, kaside, methiye, naat ve gazel gibi tarzlarda eserler okuyan Grup Dergâh, Esenler halkına duygu dolu anlar yaşattı.

Diğer Haberler