Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Nisan 2015

ABONE OL

Esenler’in Çocukları Darıca’da

Esenler Belediyesi, Anne Çocuk Oyun Kampüsü'nden bir grup çocuğu anneleriyle birlikte Darıca Hayvanat Bahçesi'ne götürdü. Dünyanın dört bir tarafından onlarca çeşit hayvanı yakından gören çocuklar, keyifli bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi, Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nden bir grup çocuğu anneleriyle birlikte Darıca Hayvanat Bahçesi’ne götürdü. Dünyanın dört bir tarafından onlarca çeşit hayvanı yakından gören çocuklar, keyifli bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nün öğrenci ve velilerine keyifli bir gün yaşattı. Darıca Hayvanat Bahçesi gezisi ile 60 anne çocuklarıyla moral depoladı.

HEM GÖRDÜLER HEM ÖĞRENDİLER

Esenlerli çocuklar ve anneleri hayvanat bahçesinde eğitim görevlileri tarafından karşılandı. Görevliler, çocuklara ve annelere öncelikle Darıca Hayvanat Bahçesi hakkında gelen bilgiler verdiler.

Anneler ve çocukları daha sonra rehberler eşliğinde hayvanat bahçesini gezdiler. Yaklaşık 1,5 saat süren gezi sırasında çocuklar, yaşamlarını burada sürdüren hayvanların nasıl beslendiği, bakımlarının nasıl yapıldığı gibi konularda da bilgi sahibi oldular. Çocuklar ve anneleri, aslan, timsah, zürafa, penguen gibi onlarca çeşit hayvanı yakından gördüler.

ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

Darıca Hayvanat Bahçesi yetkilisi Ece Öztürk, 80 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan hayvanat bahçesini günlük ortalama 10 bin kişinin ziyaret ettiğini belirterek, asıl amaçlarının ailelere ve küçük yaştaki çocuklara hayvan sevgisini aşılamak olduğunu söyledi. Esenlerli çocuklar ve annelerinin keyifli gezisi, hep birlikte yedikleri yemekle sona erdi.

Diğer Haberler