Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Temmuz 2011

ABONE OL

Esenler’in camiileri pırıl pırıl

Esenler’de halkın yoğun olarak bulunduğu mekanları temizlik açısından sürekli kontrol altında tutan Esenler Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve temiz ortamlarda ibadet yapması için düzenli olarak ilçedeki camiileri ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

Esenler’de halkın yoğun olarak bulunduğu mekanları temizlik açısından sürekli kontrol altında tutan Esenler Belediyesi,  vatandaşların sağlıklı ve temiz ortamlarda ibadet yapması için düzenli olarak ilçedeki camiileri ilaçlayarak dezenfekte ediyor. 

Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dezenfekte çalışmaları kapsamında; insan sağlığına zarar verebilecek sivrisinek, böcek, kene, fare gibi her türlü haşerelerin yuvaları, önceden belirlenerek tek tek imha ediliyor.  Planlı bir şekilde periyodik aralıklarla yapılan ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarında ise; halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde mikrobik çoğalmaya karşı kapsamlı, su bazlı,  renksiz, kokusuz ve farklı yüzeylerde koruma sağlayan modern  ilaçlar kullanılıyor.

Olabilecek salgın hastalıkların önüne geçmek için haşerelere karşı top yekûn mücadele başlattıklarını belirten Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Salih Kaptan Öner, dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi. “Böcek, sivrisinek ve haşere yuvalarında tekrar üreme ihtimaline karşı düzenli olarak ilaçlama yapıyoruz” diyen Öner, bulaşıcı hastalık riski taşıyan kaynakların bertaraf edilmesinin toplum sağlığı açısından önemli olduğunu ifade etti.

 

Diğer Haberler