Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ekim 2014

ABONE OL

Esenler’in 5 Yıllık Planı Çizildi

Esenler Belediyesi'nin 2015 yılı bütçesinin 276 trilyon 837 milyon olduğunu açıklayan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Bütçenin büyük bölümü yatırımlaradır" dedi.

Esenler Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesinin 276 milyon 837 bin olduğunu açıklayan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bütçenin büyük bölümü yatırımlaradır” dedi.

Esenler Belediyesi 2015 – 2019 Stratejik Planı, Esenler Belediyesi Meclis Salonu’nda görüşüldü. Esenler Belediyesi’nin 2015 yılı bütçe tasarısı, yatırım harcamaları ve performans programının konuşulduğu Meclis, Esenler Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Murat Gülkıran başkanlığında toplandı. Meclise; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

STRATEJİDE 3 NOKTA ÖNEMLİ

Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Stratejik Planı 3 temel üzerine kurduklarını belirterek “Stratejik Planımız kurumun, toplumun ve kentin gelişimini içerir” dedi. Bu 3 konunun önemine vurgu yapan Göksu, “Bilgi şehrinin altyapısının oluşturulması için kurumsal altyapıyı güçlendireceğiz. Bugün Esenler kendi toplumsal gelişimini ortaya koymuştur, sosyal çalışmalarımıza daha da nitelik kazandırarak devam edeceğiz. Kentsel gelişim konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Esenler’de artık bir tane eksik kamu binası, kamu birimi yok. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla da insanların binalarını yenilemekle kalmıyoruz, tarihi sorunlarını da çözüyoruz” diye konuştu.

BÜTÇE 276 MİLYON

5 yılda kentsel gelişimi destekleyen 73 proje yapmayı hedeflediklerini söyleyen Göksu, “Bu 73 projeler yaklaşık 1 milyara denk geliyor. Bu kaynağın yüzde 95’ini İBB karşılayacak” dedi. Esenler Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesinin 276 milyon 837 bin olduğunu açıklayan Göksu, “Bütçenin büyük bölümü yatırımlaradır. Yatırımlara ayırdığımız pay, 81 milyon yani bütçenin yüzde 29’u” diye konuştu. “Bütçede olmayan ve bizim bütçeye ayırdığımız para 30 Mart’tan itibaren 35 milyon” diyen Göksu, “Para yoksa para, kaynak yoksa kaynak bulacağız” şeklinde konuştu.

Göksu’nun konuşmasının ardından Meclis üyeleri, bütçe ile ilgili görüşlerini belirttiler ve sorularını sordular. Başkan Göksu da sorulara cevap verdi. Toplantının sonunda Esenler Belediyesi Bütçe Kararnamesi Meclis üyelerine sunuldu.

Diğer Haberler