Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Şubat 2012

ABONE OL

Esenler İçin Hayal Kurun

Tekstilkent’te iş dünyasına yön veren iş adamları, Esenler’i konuşmak için bir araya geldi. Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Esenler için iş adamlarından destek ve katkı beklediklerini belirterek, “Esenler için hayallerinizi bekliyoruz” dedi.

Göksu’dan iş adamlarına: “Esenler için hayal kurun”

Tekstilkent’te iş dünyasına yön veren iş adamları, Esenler’i konuşmak için bir araya geldi. Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Esenler için iş adamlarından destek ve katkı beklediklerini belirterek, “Esenler için hayallerinizi bekliyoruz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,  ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vermek ve hizmetlerine yön vermek amacıyla Tesktilkent Koza Plaza işverenleriyle bir araya geldi. Ramazan Bingöl Et Lokantası’nda Başkan Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcıları, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Koza Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Levent Alatlı, Tekstilkent Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hurşitoğlu ve Koza Plaza’da çalışan çok sayıda işveren katıldı. Yemek sonrasında bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, misafirlerinin cam giydirmeli gökdelende faaliyet yürüttüklerinden hareketle, “Camın öbür tarafından bakıldığında aşağıda neler oluyor diye merak ettiğinizi düşündük” diyerek sözlerine başladı. Esenler hakkında detaylı bir şekilde iş adamlarına bilgi veren Başkan Göksu Esenler’in lokasyon itibariyle çok önemli bir ilçe olduğunu belirtti. Esenler’in İstanbul’un ortasında yer alan bir ilçe olmasına rağmen avantajları olduğu gibi dezavantajlarının da bulunduğunu söyledi.

İstanbul’un en genç nüfusuna sahip ilçe Esenler’in insani hasletleri barındıran ve bu hasletleri barındırmaya çalışan bir ilçe olduğunu anlatan Göksu, ilçenin en önemli özelliğinin sosyal marifetlerinin varlığını vurgulayarak, “Esenler’de dostluk, komşuluk, akrabalık, hemşehrilik, sokakta gördüğünüz insana tebessüm etmek hala yaşar” dedi. Geçmiş yıllarda Esenler’in bir suç merkezi, gettolaşmış bir şehrin arka sokağı gibi algılanan bir ilçe olduğuna dikkat çekerek konuşmasına devam eden Göksu, hayata geçen projelerle bu problemin ortadan kaldırıldığını söyledi. Esenler’de yaşayanların yüzde 85’inin Esenler’de yaşamaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Dünya devi Tekstilkent’e geliyor “Bir şehri imar etmek için sizin kitlelere verecek bir taahhüdünüz olmalı” diyen Göksu, “ Siz gelecek taahhüdü verirseniz şehir kendiliğinden gelişmeye başlar. Biz bu taahhüdü vermeye gayret ediyoruz. Bizler şehrin imarını yaparken şehrin sosyal dokusunu oluşturan insanların birbirleriyle kaynaşmasını da teşvik ediyoruz. Bu anlamda sizlerin destek, katkı ve görüşlerinizi ve Esenler için hayallerinizi bekliyoruz” diye konuştu. Tekstilkent’te hayata geçecek olan yeni projeler hakkında da müjdeli haberler veren Göksu, tüm tekstilcilerin envanterini çıkartacaklarını belirterek;  tekstilde üretim kalitesini arttırmak, tekstilcilerin yaşam kalitesini arttırmak için tekstili uluslar arası pazara açmak için yeni bir projeye imza atacaklarını kaydetti.

Tekstilkent’le ilgili dev bir proje için hazırlıklara devam ettiklerini belirten Göksu, bir dünya devini Tekstilkent’e getireceklerini vurguladı. Göksu, Tekstilkent’e gelecek olan metro hizmeti ile ilgili çalışmaların da hızla devam ettiğini vurguladı ve yakın bir zaman içinde metro çalışmalarının başlayacağını ifade etti.

Nitelikli iş gücü için yanınızdayız

Göksu’nun ardından konuşan İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ise; Esenler Belediyesi’ne teşekkür ederek, İstanbul’da istihdam konusunda bu işi özümseyen,  sosyal duyarlılık gösteren 2 ilçe belediyesinden birinin Esenler olduğunu söyledi. İşverenlerin eleman ihtiyacını İŞKUR ya da ESKAM (Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi) gibi merkezler aracılığıyla giderebileceğine dikkat çeken Coşkun, “İhtiyaç duyduğunuz nitelikli iş gücünün karşılanması için biz yanınızdayız” dedi.

Tekstilkent’te rekor büyüme

Coşkun’un ardından konuşan Tekstilkent Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hurşitoğlu da; Tekstilkent için Tevfik başkanımız bir şanstır” dedi. Hurşitoğlu, son 2 senede Tekstilkent’teki firma sayısının 520’den 2 bin 420’ye çıktığını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Göksu, iş adamlarının sorularını da cevapladı.

 

Diğer Haberler