Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Aralık 2011

ABONE OL

Esenler için 250 trilyonluk yatırım daha

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve ekibi ile bir araya gelen İBB Genel Sekreteri Adem Baştürk ve ekibi, Esenler’le ilgili 100’den fazla karar aldı. Masadan yaklaşık 250 trilyonluk yatırım kararlarıyla kalkıldı.

Büyükşehir Esenler için Esenler’deydi

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve ekibi ile bir araya gelen  İBB Genel Sekreteri Adem Baştürk ve ekibi, Esenler’le ilgili 100’den fazla karar aldı. Masadan yaklaşık 250 trilyonluk yatırım kararlarıyla kalkıldı.

Esenler Belediyesi Toplantı Salonu’nda Esenler’in geleceği masaya yatırıldı. Toplantıya,  Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Adem Baştürk, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanlarıyla Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Bülent Babaoğlu, Orhan Oğuz Türk, Faruk Aydın ve ilgili müdürleri katıldı. A’dan Z’ye Esenler’in bütün sorunlarının masaya yatırıldığı toplantı yaklaşık dört saat sürdü. Toplantıda, Esenler’de yürüyen ve yapılması planlanan tüm projeler masaya yatırıldı. Esenler’in cadde ve sokak düzenlemelerinden kentsel dönüşüme kadar Esenler’in birçok farklı sorunu enine-boyuna tartışılıp değerlendirildi.

Kamulaştırmalar hızlanacak Toplantıda, gerek eğitim, gerekse yeşil alan ve çevre düzenlemesi açısından ihtiyaç duyulan ve yapılması planlanan kamulaştırma çalışmalarına hız verilmesi de karara bağlandı. Ayrıca, Esenler’de trafik yükünü azaltmak amacıyla yeni otoparkların yapılması,  yeni otopark yerlerinin de kamulaştırılmasına da ağırlık verilmesi kararlaştırıldı.

Bunun yanında Van’da meydana gelen depremle birlikte yeniden gündeme gelen kentsel dönüşümle ilgili olarak Esenler’de stok rezerv konut alanları belirlenirken, yeni otopark ihtiyacı olan yerler tespit edildi ve buralardaki otopark sorununu çözmek için kamulaştırma ve otopark inşaatı ile ilgili çalışmaların başlaması yönünde kararlar alındı.

Toplantıda Esenler’de yapılacak projelerle ilgili yüzden fazla karar alındığını belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu kararların proje değeri ise yaklaşık 250 trilyonluk bir yatırımı öngörüyor. Önümüzdeki günlerde bir bir hayata geçmeye başlayacak projeler, ilçenin siluetini değiştirecek diğer projelerin de önünü açmış oldu” dedi.

 

 

Diğer Haberler