Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Haziran 2013

ABONE OL

Esenler Hizmetlerle Kabuğunu Kırdı

İlçede inşaatı devam eden yeni Belediye Binası, Hükümet Konağı ve Esenler Kongre Merkezi’nde incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Esenler kabuğunu kırdı" dedi.

İlçede inşaatı devam eden yeni Belediye Binası, Hükümet Konağı ve Esenler Kongre Merkezi’nde incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler kabuğunu kırdı” dedi.

Esenler’in 19 senedir hasretini çektiği Belediye Hizmet Binası, Hükümet Konağı, Kongre Merkezi ve Bölge Parkı çalışmalarında son aşamaya gelindi. İlçede yapımı devam eden alanlarda incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya, Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Genel Koordinatör Mehmet Çelik, Başkan Danışmanı Abdullah Aksu,  Fen İşleri Müdürü Nihat Karataş, İmar ve Şehircilik Müdürü Adil Şenden, Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Saç, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kürşat Gülrenk ve Çevre Koruma ve  Kontrol Müdürü İbrahim Şahin eşlik etti.

19 YILLIK HASRET: HÜKÜMET KONAĞI

İncelemelere ilk olarak Nene Hatun Kongre Merkezi’nden başlayan Belediye Başkanı Göksu, 8 milyon 750 bin TL’ye mal olacak Kongre Merkezinin, Esenler’e yeni bir renk kazandıracağını söyledi. Uluslararası düzeyde bir Kongre Merkezinin Esenler’e kazandırılacağını belirten Göksu, “Kongre Merkezi, altındaki 475 kişilik otoparkı, 1000 kişilik kültür merkezi, 500 kişilik restoranı  ve güzel mimarisi ile Esenler’in kültür tüketimini en üst düzeye çıkaracak” dedi.  Menderes Mahallesi’nde toplam 12 bin metrekare kurulu alan üzerine yapılan Menderes Bölge Parkında da incelemelerde bulunan Başkan Göksu, yetkililerden bilgi aldı. Buradan Hükümet Konağı inşaatına geçen Başkan Göksu, Esenler’in ilçe olmasından bu yana Hükümet Konağı’nın olmadığını ve belirtti. 

ESENLER KABUĞUNU KIRDI

Son olarak Birlik Mahallesinde yapımı süren Belediye Hizmet binasında incelemelerde bulunan Başkan Göksu, “Yeni Belediye binasına taşınmamız ile eski belediye binamızı Türkiye’de bir ilk olacak  Sivil Toplum Sarayı yapacağız” dedi. Göreve geldiği zaman ilçede okulların dışında  bir tek kamu binası olmadığını söyleyen Göksu, giderilen eksikliklerle birlikte  Esenler’in   kabuğunu kırdığını söyledi.

Diğer Haberler