Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2014

ABONE OL

Esenler, Hastanesine Kavuştu

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’e hastane kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’e hastane kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Esenler’de temeli 25 Ocak 2011 tarihinde atılan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi düzenlenen bir törenle açıldı. Havaalanı Mahallesi’nde inşa edilen hastanenin açılış törenine; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. İhsan Dokucu, Kamu Hastaneleri Bakırköy Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. İlknur Aktaş, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende konuşan Kamu Hastaneleri Bakırköy Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. İlknur Aktaş, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hakkında bilgi vererek, bu hastanenin Esenler’de yaşayanların sağlığına katkı sağlayacağını söyledi.

Aktaş’tan sonra konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da Esenler için tarihi günlerden bir tanesini yaşadıklarını söyleyerek, Esenler’de en çok talep edilen konulardan bir tanesi hastane olduğunu belirtti. Hastanenin hayırlı olmasını dileyen Göksu, “Bu hastanede çok emek, çok yürek var. Başta bu hastanede en büyük emek ve yüreği olan Sayın Başbakanımızdır. Esenler halkı adına kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

ESENLER’İN ŞİFA KAYNAĞI OLACAK

Esenler için hastanenin çok önemli bir sembol olduğunu ifade eden Göksu, “Bugün bu sembolün açışılışını yapmak, Esenler halkına en güzel hizmeti sunacak olan bu hastaneyi gerçekten Esenlerle buluşturmak hepimiz açısından heyecan vericidir. Bugün bu hastaneyi açarak Esenler’e en büyük hizmetin kapısını açmış bulunuyoruz. Esenler, bu hastaneden şifa bulacak. Burası Esenler’in şifa kaynağı olacak” dedi.

YARIN DA UTANACAKLAR

Esenler’de hastane yapılması için hiçbir gayreti olmayanların “Hastane ne zaman açılacak?” diye halkı tahrik edenlerin olduğunu ve bugün bu açılışla onların utandığını söyleyen Göksu, “Hemen yukarıda kentsel dönüşüm alanımız var. Duyuyoruz ki şimdi orası ile ilgili yalanlar atıyorlarmış. Milleti kapı kapı dolaşıp (binalarınızı yapmayacaklar) diyorlarmış. Yarın oradaki inşaatların temelini attığımız gün de bozguncular utanacak” şeklinde konuştu.

Göksu, hastanenin hemen aşağısına da 3 katlı, 40 bin metrekarelik kapalı alanlı otopark ve şehir meydanı yapacaklarını söyledi. Göksu, hastanenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra sözlerini tamamladı.

HİZMETE DEVAM

Açılışta son konuşmayı Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptı. Müezzinoğlu da “Böyle hayırlı bir şifa yuvasının açılışı merasiminde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Esenler Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastalıkları Hastanemizin siz Esenlerli hemşerilerime hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Esenler’de 1984-1986 yılları arasında özel bir poliklinikte 2 yıl süre ile hekimlik yaptığını anlatan Müezzinoğlu, “Esenler’in çocuklarına bu kardeşiniz baktı. Onlar şimdi artık yetişkin oldu” dedi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya ilçede yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Müezzinoğlu, modern hastaneleri halkın hizmetine sunmaya devam edeceklerini ifade etti. Müezzinoğlu, AK Parti iktidarının yaptığı çalışmaları anlatarak konuşmasını tamamladı.

Müezzinoğlu’na konuşmasının ardından Belediye Başkanı Göksu, günün anısına bir hediye takdim etti. Hediye takdiminin ardından diğer protokol üyelerinin de sahneye gelmesiyle birlikte, Esenler halkının dört gözle beklediği Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin açılış kurdelesi kesildi. Program, Göksu ve beraberindeki protokol ile birlikte hastaneyi gezmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler