Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Temmuz 2020

ABONE OL

Esenler ‘Genç Yetenek’lerini Yetiştiriyor

Esenler Belediyesi, "Genç Yetenek BESYO Akademisi" projesiyle Esenlerli 200 sporcuya hayallerinin kapısını açıyor.

Esenler Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öncü Spor ile “Genç Yetenek BESYO Akademisi” projesini hayata geçirdi. Antrenör, beden eğitimi öğretmeni, spor yöneticisi, Milli Savunma Üniversitesi, bekçi olmak veya polis akademilerini kazanmak isteyen gençlere özel eğitimler veriliyor.

Gençleri üniversitelerin kondisyon sınavlarına hazırlamak amacıyla “Genç Yetenek BESYO Akademisi” faaliyete geçti. Akademi gençlerin beceri, denge, dayanıklılık ve sürat gibi birçok alanda başarılı olmalarını amaçlıyor. Aynı zamanda akademide, alanında uzman 8 eğitmen ve spor hocaları yaklaşık 200 öğrenciye eğitim veriyor.

 

Hiçbir Öğrencimizi Geri Çevirmiyoruz

Esenler’de ikamet eden gençlerin ücretsiz katılabildikleri kursların piyasa değerinin 2 bin ile 5 bin arasında değiştiğini söyleyen Genç Yetenek projesi koordinatörü Adem Karapınar, proje ile ilgili şu bilgileri söyledi:

“Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Esenler Belediyemizin ortaklaşa yürütmüş olduğu bir projedir. Bizlerde bu proje kapsamında öğrencilerimize ücretsiz bir şeklide Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  (BESYO), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) ve Bekçilik sınavlarına hazırlıyoruz. Bu şekildeki kursların değeri piyasada 2 bin ile 5 bin arasında ama biz Esenler’de ikamet eden 18-25 yaş arası öğrencilere bu kursu ücretsiz  veriyoruz. Şu an bizim kursumuzda 80’ni kız 120’si erkek olmak kaydıyla 200 öğrencimiz mevcut. Hatta kayıtlarımızı cuma gününe kadar uzattık. Hiçbir öğrencimizi geri çevirmiyoruz.”

 

Maddi Manevi Her Zaman Onların Yanındayız

Salgın tedbirleri kapsamında her türlü kurala riayet ettiklerini vurgulayan Karapınar, “Pandemi döneminde olmamız sebebiyle salona giren her öğrencimizin öncellikle ateşi ölçülüyor. Ardından el dezenfektenler kullanarak derslere alınıyor. Ayrıca salonumuzda dersler esnasında sosyal mesafe kurallarına dikkat ediyoruz. Buradaki çocuklarımızın birçoğunun maddi durumları iyi değil. Bizlerde burada uzman eğitmenler eşliğinde destek oluyoruz ve onlara malzeme desteği de sağlıyoruz. Aynı zamanda sınavlara giderken çocuklarımıza ulaşım konaklama imkanı da sağlıyoruz. Sesimizi duymayan Esenler’de ikamet eden gençlerimiz varsa 10 Temmuz Cuma saat 17.00 öğrenci kabullerimiz devam edecek” dedi.

 

BESYO Hocası Olacağım

Hayalini gerçekleştirmek için akademide olduğunu söyleyen Cander Demir “Buraya abim gibi olmaya geldim. Abim de BESYO hocası. O’nun yolunda yürüyorum. Burada sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz. Hocalarımız bizi sürekli uyarıyor. Ben de buraya hayalimi gerçekleştirmeye geldim. İleride BESYO hocası olacağım Allah nasip ederse” dedi.

 

Milli Savunma Üniversitesi sınavlarına hazırlanan Emircan Özer ise “YKS gayet güzel geçti, sonuçlarını bekliyorum. Sınav sonrası dağıtılan broşür vasıtasıyla buraya ulaştım. Antrenmanlarımız güzel geçiyor, profesyonel olarak çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Diğer Haberler