Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ekim 2012

ABONE OL

Esenler Esnafı Üniversiteli Oluyor

Esenler Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından Esenler’deki esnaflara yönelik düzenlenecek eğitim seminerleri protokolü törenle imzalandı. Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenlerdeki tüm esnaf üniversiteli oluyor” dedi.

Esenler Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından Esenler’deki esnaflara yönelik düzenlenecek eğitim seminerleri protokolü törenle imzalandı. Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenlerdeki tüm esnaf üniversiteli oluyor” dedi.

Esenler Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen esnaflara yönelik eğitim seminerlerinin protokolü, düzenlenen bir törenle imzalandı. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda Esenlerli esnaf ve vatandaş katıldı. Protokol imza töreninde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’de yaklaşık 20 bine yakın değişik alanda hizmet veren esnafın olduğuna dikkati çekerek başladığı konuşmasına, esnafların vatandaşla kurmaları gerektiği iletişim hakkında bilgiler vererek devam etti. İstanbul’un göbeğinde yer alan Esenler’in bir taraftan fiziki, bir taraftan da sosyal ve kültürel alanda değiştirerek İstanbul’a yakışan bir ilçe haline dönüştürmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Göksu, “Bugün Yıldız Teknik Üniversitesi ile imzalayacağımız protokolle esnafımızı üniversiteli yapıyoruz. Bu sertifikayı duvarına asan esnafımız bu sayede müşterileri üzerinde daha iyi bir izlenim bırakmış olacak. Esnaflarımız 5 ana başlıkta eğitim alacak” dedi.

Temiz, güzel ve iyi olmanın imkânla alakası olmadığına, vicdanla alakalı olduğuna vurgu yaparak konuşmasına devam eden Göksu, “Esenler’deki her meslek dalına mensup vatandaşımız en mükemmeli yakalasın istiyoruz. Hayatta en mükemmeli yakalayarak Allah’ın yaratmış olduğu en mükemmel varlık olan insana en mükemmelle hizmet üretsin istiyoruz” dedi.

İSTANBUL’A YAKIŞAN BİR İLÇE OLACAĞIZ

Konuşmasına Yıldız Teknik Üniversitesi ile geliştirdikleri ortak projelerle ilgili bilgiler veren Göksu konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Artık Esenler’de annelerde üniversiteli oluyor. Bu projenin hemen akabinde çocuklar için çocuk üniversitesi açıyoruz. Çünkü biz 21 yaşında bir çağ açıp bir çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarıyız. Bize yakışan başkalarını taklit etmek değil, başkalarının taklit edeceği hayatı ortaya koymak. Ve biz Esenler’de gerek bu sosyal restoryonla beraber, gerekse fiziki değişimle inşallah İstanbul’a yakışan bir ilçe haline geleceğiz. Ama bugün ama yarın ancak bir gün mutlaka Esenler İstanbul’a yakışan bir ilçe haline gelecek. Bunu hep birlikte yapacağız. Esenler’in tüm imkânlarını sonuna kadar fırsata dönüştürerek, bütün dezavantajlarını fırsata dönüştürerek, fırsatları da güçlü noktaya taşıyarak bunu yapacağız. Elimizde gerçekten büyük bir fırsat olan Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin 10. büyük üniversitesi var. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. İlk etaptaki eğitim programımızda 4 bin esnafımız eğitim alacak. Bu büyük bir eğitim atağı ve büyük bir gelişim, dönüşümdür. O yüzden biz bu hamleleri geliştirerek devam edeceğiz. Arzu ettiğimiz şey Esenler’de hangi esnafa girerseniz girdiğinizde burası farklı diyeceğimiz ortamı oluşturmak”.

EN BAŞARILI BERBER KAMPÜSTE DÜKKÂN AÇACAK

Başkan Göksu’nun ardından konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise konuşmasına, üniversitelerin yıllarca kötü anılarla anıldığını ve kendisinin ve kendisi gibi diğer rektör arkadaşlarının bu algıyı değiştirmek için çalıştıklarını anlatarak konuşmasına başladı. Birçok alanda birçok belediye ile işbirliği içinde olduklarını açıklayarak konuşmasına devam eden Yüksek, “Başkanımızın Yıldız mezunu olması bizim için büyük bir avantaj. Esenler halkı ile Yıldız Teknik Üniversitesi’ni bir yerlere getirmek istiyoruz. Üniversiteler sadece üniversite öğrencilerine eğitim veren alanlar değil, ar-ge yapan, sosyal sorumluluk anlayışı içinde topluma hizmet eden kurumlar olmalı. Bu amaçla da sürekli eğitim merkezimizle de 7 yaşından tutun 80 yaşına kadar her anlanda eğitim vermeye başladık” dedi. Esnaflara verilecek eğitimlerden de bahseden Rektör Yüksek, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içinde kuaför olmadığını ve berber ve kuaförlere verilecek eğitimde en başarılı olanının kampüs içinde berber dükkânı açmasından memnuniyet duyacaklarını açıklayarak konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından esnaf ve işletmelerin kişisel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecek seminerlerin protokolü, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek tarafından imzalandı. Tören, Başkan Göksu’nun Rektör Yüksek’e günün anısına sunduğu hediye ile sona erdi.

 

Diğer Haberler