Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Kasım 2011

ABONE OL

Esenler eğitimine Togem imzası

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla 50. Yıl Tuna İlköğretim Okulu’nda Ali İbrahimağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin açılışı yapıldı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla 50. Yıl Tuna İlköğretim Okulu’nda Ali İbrahimağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin açılışı yapıldı.

Toplumsal Gelişim Merkezi  (TOGEM) öncülüğünde hayırsever iş adamı Ali Ağaoğlu’nun katkılarıyla Esenler 50. Yıl Tuna İlköğretim Okulu’nun bahçesinde yaptırılan 2 derslikli Ali  İbrahimağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Okul bahçesinde gerçekleşen törene; İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu ile çok sayıda öğrenci katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, son günlerde yaşanan olayların eğitimin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyduğunu belirterek, okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti.

Çocukların kendini tanımasında, arkadaşlık ve sevgi kavramları ile başkalarının hakkına saygı duymayı öğrenmesinde okul öncesi eğitimin çok etkili olduğunu belirten Gülbaran, öz disiplinin okul öncesi eğitim sayesinde çocuk yaşta geliştirdiğini söyledi. TOGEM’in yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Gülbaran,  yardımlaşma, dayanışma ve paylaşımlarla TOGEM’in giderek büyüdüğünü belirtti. Gülbaran, kısa bir süre sonra Turgutreis Mahallesi’ndeki Atışalanı İsmet Paşa İlköğretim Okulu’nda Erdoğan Demirören Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin açılacağının da müjdesini verdi.

Esenler’in acil bir ihtiyacı daha giderildi

Gülbaran’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Esenler’de eğitim adına yapılan hizmetlerin çok güzel olduğunu söyledi. Esenler’in nüfusunun büyük bir bölümünün öğrencilerden oluştuğunu anlatan Göksu, İstanbul’da derslik başına en fazla öğrencinin düştüğü ilçenin Esenler olduğuna dikkat çekti.  Eğitim için hangi hizmet yapılırsa yapılsın, Esenler halkı adına bir hizmet üreten herkese teşekkür eden Göksu, Esenler Belediyesi olarak eğitim alanında her türlü sorunun çözümü için katkı sunduklarını ve sunmaya devam edeceklerini kaydetti. Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in Esenler’e yaptığı ziyareti hatırlatan Göksu, Bakan Dinçer ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte Esenler’in sokaklarını tek tek gezdiklerini ve okulların ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini söyledi. Açılışı yapılan Okul Öncesi Eğitim Biriminin Esenler’de çok önemli bir ihtiyacı gidereceğini kaydeden Göksu, “Esenler için adeta acil bir ihtiyaç kategorisinde olan bir ihtiyaçtı. Böylece bugün bu bölgenin okul öncesi eğitim birimi ihtiyacını gidermiş olduk” dedi.  Eğitim adına yapılan yatırımların ülkemizde sosyal barışın, kardeşliğin ve huzuru tesis edilmesi anlamında çok önemli olduğunu vurgulayan Göksu, “Bu toplumda kardeşliği yeniden inşa etmek yapılması gereken adımlar bunlar. Biz de atılan bu adımların en çok Esenler’e atılmasını istiyoruz” dedi.

Başkan Göksu’ya teşekkür

Törende konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da Ali Ağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin yapımına katkı sağlayan herkese teşekkür etti.  Eğitim alanında en çok ihtiyaç duyulan eğitim birimlerinden bir tanesinin okul öncesi eğitim birimleri olduğunu anlatarak,  önümüzdeki yıl 5 yaş altı çocukların okullaşmasının zorunlu eğitim kapsamına alınacağını söyledi. El birliğiyle hayırseverlerin de desteğiyle kurulan okul öncesi eğitim birimleri ile çocukların geleceğe daha iyi ve çağın gereklerine en uyumlu şekilde hazırlanacağını kaydeden Yıldız, bu anlamda ülkemizin geleceğine hep birlikte katkı sunulabileceğini vurguladı. Yıldız, Esenler’de eğitim alanında yaptığı çalışmalarından dolayı Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya da teşekkür ederek,  “Sayın başkana teşekkür ediyorum. Esenler söz konusu olduğunda yardım noktasında ve okulların ihtiyaçlarının giderilmesi, boya, badanasının yapılması ve temizliğinin sağlanması konusunda birçok ihtiyacı kendileri karşılıyorlar” dedi.

Eğitim, okul öncesinde başlamalı

Törende en son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da Esenler’de mutlu bir olayı daha yaşadıklarını belirterek, açılışı yapılan Okul Öncesi Eğitim Biriminin herkese hayırlı olmasını diledi. Eğitimin çok önemli olduğunu ve eğitimli insanın her alandaki hizmeti, en iyi şekilde yerine getirebileceğini kaydeden Madenoğlu, eğitimin okul öncesinde başlaması gerektiğini vurguladı. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Göksu, beraberindeki ekiple birlikte Ali  İbrahimağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin açılış kurdelesini kestikten sonra derslikleri gezerek, minik öğrencilere hediyeler dağıttılar.

Diğer Haberler