Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Aralık 2017

ABONE OL

Esenler’e Yeni ‘yaşam Bulvarı’

Esenler Belediyesi, İstanbul Büyük şehir Belediyesi işbirliği ile O3 Güney Yan Yol güzergahı üzerinde ilçeye yeni bir yaşam alanı kazandırıyor. 1 kilometre uzunluğunda ve 100 bin metrekare alana sahip Esenler Yaşam Bulvarı, meydanları, tematik parkları, spor alanları, yaya köprüleri, bilim parkı ve çocuk oyun sokağıyla 7den 70'e tüm ilçe halkının yeni buluşma noktası olacak.

Esenler Belediyesi, İstanbul Büyük şehir Belediyesi işbirliği ile O3 Güney Yan Yol güzergahı üzerinde ilçeye yeni bir yaşam alanı kazandırıyor. 1 kilometre uzunluğunda ve 100 bin metrekare alana sahip Esenler Yaşam Bulvarı, meydanları, tematik parkları, spor alanları, yaya köprüleri, bilim parkı ve çocuk oyun sokağıyla 7den 70’e tüm ilçe halkının yeni buluşma noktası olacak.

Esenler Yaşam Bulvarı, O3 TEM Bağlantı Yolu’nun güney kısmında Birlik ve Kazım Karabekir Mahallerini kapsayan alanda yapılacak. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yaşam bulvarı, 100 bin metrekare büyüklüğünde olacak.

Proje kapsamında; 285 metre uzunluğunda bir yaya köprüsü ile Cumhuriyet tarihinin ikinci taş camisinin yanında 2 bin 800 metrekare büyüklüğündeki bir meydan inşa edilecek. Meydanda, kapalı çocuk oyun ve kadın spor alanı,kaykay pisti, dijital ve sokak oyunlarını kapsayan açık spor ve oyun alanları yer alacak. Meydanın altına inşa edilecek 4 katlı ve 16 bin 975 metrekare alan sahip yer altı otoparkı ile bölgenin otopark problemine kalıcı çözüm getirilecek. Yeraltı kapalı otoparkı 475 araç kapasiteli olacak.

MEYDAN, PARK, SPOR ALANI VE ÇOCUK SOKAĞI

Türkiye’nin ilk Çocuk Sokağı’nın bulunduğu Esenler, proje ile ikinci çocuk sokağına da kavuşacak. 821. Sokak, trafiğe kapatılarak “çocuk oyun sokağı”na dönüştürülecek.

Türkiye’nin ilk bilim parkı unvanını taşıyan Esenler Bilim Parkı’na, yeni bir görünüm kazandırılacak. “Evreni Çevirme”, “Yükseğe Uçuş” ve “Ayda Yürüyüş” gibi oyun grupları ile çocukların yeni deneyimleri tecrübe etmesi sağlanacak.

23. Sokak ve 1017. Sokak arasındaki bölgede,alternatif sporlar için meydan düzenlemesi yapılacak. 615 metrekarelik meydana buz pisti de inşa edilecek.

Proje kapsamında yapılması planlanan yeşil alanlar ve meydanlar için 267 bağımsız bölümün yer aldığı 104 bina yıkıldı.

Diğer Haberler