Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Eylül 2012

ABONE OL

Esenler’e Yeni Kültür Merkezi

Esenler Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi, Esenler’in kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirecek. Toplam 1750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi, tiyatro, konferans ve seminer salonları, eğitim odaları ve derslikleriyle ilçe halkına hizmet edecek.

Esenler Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi, Esenler’in kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirecek. Toplam 1750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi,  tiyatro,  konferans ve seminer salonları, eğitim odaları ve derslikleriyle ilçe halkına hizmet edecek.

Esenler’de kültür ve sanat hizmetlerine hız kesmeden devam eden Esenler Belediyesi, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nden sonra ikinci kültür merkezini daha Esenler’e kazandırıyor. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin hız kazandığı Esenler’de ilçede insanların sinema, tiyatro, konser, toplantı gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerini karşılayabilecek alanların yetersiz olması nedeniyle yeni kültür merkezleri oluşturulmasına yönelik proje faaliyetleri sürdüren Esenler Belediyesi, bu kapsamda Nenehatun Kültür Merkezi projesini hayata geçiriyor. Kısa bir süre önce inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi ile,  ilçe halkının sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarına hizmet verilmesi amaçlanıyor. Esenler’de halkın yaşam kalitesini yükseltilmek ve ilçenin kentsel kalitesini artırarak cazibe merkezi oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Amacımız, kültürel alanda ihtiyaç duyulan tüm çağdaş altyapı oluşturmak istiyoruz. Nenehatun Kültür Merkezi de bunlardan birisi” dedi.

Kültür Merkezi’nin ulusal ve uluslar arası her türlü sanat etkinliğine ev sahipliği yapacağını söyleyen Göksu, “Gayretimiz, Esenler’i en çok kültür tüketen ilçelerden birisi yapmak. Bu amaç doğrultusunda hızla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

Toplam 1.750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi tamamlandığında,  500 kişilik tiyatro ve konferans salonu, 140’ar kişilik 2 adet seminer salonu, eğitim odaları ve derslikleriyle birlikte hizmet verecek. Otopark üzerine inşa edilecek Nenehatun Kültür Merkezi’nin araç park ihtiyacı da mevcut otoparktan karşılanacak.

 

Diğer Haberler