Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ocak 2017

ABONE OL

Esenler’e Modern Pazar Yeri

Esenler'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi'ndeki modern pazar yeri, Esenlerlilerin hizmetine açıldı.

Esenler’de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’ndeki modern pazar yeri, Esenlerlilerin hizmetine açıldı.

Esenler Belediyesi, yaptığı yatırımlarla ilçeye modern semt pazarları kazandırmaya devam ediyor. Esenler halkının sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmesi amacıyla Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde oluşturulan modern pazar yeri kapılarını açtı.

MODERN PAZAR HİZMETE AÇILDI

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 11 bin 50 m2 alan üzerine inşa edilen Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi, Mimar Sinan ve Menderes mahallelerinde kurulan Salı ve Perşembe pazarlarına ev sahipliği yapacak. Kültür Merkezi’nde oluşturulan dev pazar yeri, yüzlerce pazar tezgahı, tuvaletleri, mescidi, yürüyen merdivenleri, asansörleriile Esenler halkına hizmet vermeye başladı.

KEŞKE TÜM PAZARLAR BÖYLE OLSA

Pazar esnafı Mehmet Çiftçi, yeni pazar yerinin tuvaletlerinden giriş çıkışlarına kadar oldukça güzel ve modern olduğunu belirterek, “Sokaklarda pazar kuracağımız zaman park edilen araçlar yüzünden malımızı indiremiyorduk, o sorunumuz da kalmadı. Burası gerçekten güzel oldu. Keşke tüm pazarlarımız böyle olsaydı” şeklinde konuştu.

ÇOK MEMNUNUZ

Ev hanımı Keriman Alışık ise, “Salı pazarının kurulduğu yerde daha önce hep çamur oluyordu. Alışverişi çamurun içinde yapmak zorunda kalıyorduk. Şimdi temiz bir pazar yerimiz oldu. Çok memnunuz yeni pazar yerimizden. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Diğer Haberler