Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Aralık 2014

ABONE OL

Esenler’e Kış Çiçekleri

Esenler Belediyesi, kış mevsimine uygun çiçeklerle şimdi rengârenk...

Esenler Belediyesi, kış mevsimine uygun çiçeklerle şimdi rengârenk…

Soğukların iyiden iyiye kendini hissettirdiği ilk andan itibaren değişen tabiatla birlikte ilçenin de bu değişime ayak uydurması için gayret gösteren Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucu Esenler, her geçen gün biraz daha renkleniyor.

Esenler’de bir taraftan yürütülen park ve çevre düzenleme çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da parklar, yol kenarları, dönel kavşaklar, okul bahçeleri başta olmak üzere müsait olan her alan, kış mevsimine uygun hercai menekşe, lale, sümbül, çuha çiçeği, süs lahanası gibi türlerden yaklaşık 650 bin çiçek dikildi.

KÜLTÜR MERKEZLERİ’NE YENİ ÇEHRE

Nene Hatun Mahallesi’nde bulunan Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nin ve Esenler Belediyesi Kültür Merkezi ile Belediye Hizmet Binası’nın bahçesi de dikilen çiçeklerle yeni ve renkli bir çehreye kavuştu.Böylece Esenler’in her tarafı rengârenk oldu.

TAVUSKUŞU RENKLENDİ

Ayrıca Çinçindere Caddesi üzerinde bulunan tavuskuşu figürü de çiçeklendirilerek görsel açıdan zenginleştirildi. İlçeyi güzel bir görünüme kavuşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, çalışmalarına yeni yılda da devam edeceklerini bildirdi.

Diğer Haberler