Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Haziran 2015

ABONE OL

Esenler’e Işık Doğdu

Esenler Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında gönül sultanlarından Hüseyin Hilmi Işık anıldı. Işık’ı anlatan Yazar Osman Ünlü, “Dini kendimize değil, kendimizi dine uyduralım” dedi.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında gönül sultanlarından Hüseyin Hilmi Işık anıldı. Işık’ı anlatan Yazar Osman Ünlü, “Dini kendimize değil, kendimizi dine uyduralım” dedi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, her gece binlerce kişiyi ağırlamaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen Anadolu’yu Mayalayanlar programında gönül sultanlarından Hüseyin Hilmi Işık anıldı. Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcıları ile Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Programa Esenlerlilerin dışında diğer ilçelerden gelen İstanbullular da konuk oldu.

OSMANLI’YA MUHABBETİ ÇOK FAZLAYDI

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Hüseyin Hilmi Işık’ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti. “En büyük keramet, istikamettir” diyen Hilmi Işık’ı Yazar Osman Ünlü anlattı. Ünlü, Hüseyin Hilmi Işık’ın hayatı boyunca yaşadıkları zorluklara rağmen yılmadan, yorulmadan çalıştığını belirterek, “O, Osmanlı’ya karşı muhabbetleri, sevgileri çok fazlaydı. ‘Eğer Osmanlı olmasaydı, bizler Müslüman olamayacaktık’ derdi” diye konuştu.

ALTYAPIMIZIN SAĞLAM OLMASI LAZIM

Hilmi Işık’ın İslam’a hizmet etmeyi her şeyin üstünde gördüğüne dikkat çeken Osman Ünlü, “Hüseyin Hilmi Işık, ‘Bütün kazançlarımı hocam Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri’ne borçluyum’ derdi. Yazdıkları kitaplarla âmel ediyordu. O’nun hayatında yarın yoktu; her işini gününde halleder, ertelemezdi. Hocamız mevki, makam peşinde koşmadı. Tek derdi vardı. Ömrü boyunca, Sahabe gibi, İslam’ı doğru anlatmak için gayret gösterdi. Burada önemli olan nokta, altyapımızın sağlam olması. Bunun için fıkıh, ilmihal, itikat ve iman bilgilerini öğrenmemiz lazım. Dini kendimize değil, kendimizi dine uydurmamız lazım” dedi.

ÜÇ SÖZÜ HAYATIMDA ÇOK ETKİLİ OLDU

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Esenler’in gönül sultanları için her gece Dörtyol Meydanı’nda bir araya geldiğini belirterek, Hüseyin Hilmi Işık’ın üç sözünün hayatında çok etkili olduğunu söyledi. Işık’ın “Müslüman o kimsedir ki, bir dakika dahi bir yerde kalsa o gittiği her yerde iz bırakır” sözünü hatırlatan Başkan Göksu, “Müslüman’ın her dakikası, her anı kıymetlidir. Gittiği yerde bir dakika bile kalsa insanlar, arkandan ‘ne güzel insandı’ diyecekler” şeklinde konuştu.

“En büyük keramet, istikamettir” sözünün çok çarpıcı olduğuna dikkat çeken Başkan Göksu, “İnsanların kerameti doğruluğudur. Adam gibi Müslüman olmak için insan dosdoğru olmalıdır, yaratıldığı üzere, emir olunduğu üzere olmalıdır. İnsan için keramet budur” dedi.

Işık’ın “Namazına mâni olan işte hayır yoktur” sözünü de hatırlatan Göksu, “Namaz, vazgeçilmez bir ibadettir. Namaz, bizi başkalarından ayıran önemli ve en zor ibadettir. Ama Yaradanla aramızdaki ilişkiyi en güzel anlatan şey namazdır. Biz programlarımızda gönül sultanlarımızı anlatmaya ve anlamaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki, gençlerimiz, insanlarımız bu toplumun gerçek kahramanlarını bilsinler. Bunun için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TANER YÜNCÜOĞLU SAHNE ALDI

Hüseyin Hilmi Işık’ın kitaplarının meydanı dolduran vatandaşlara dağıtıldığı program, Taner Yüncüoğlu’nun konseriyle devam etti. Yüncüoğlu, söylediği şarkılarla dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Diğer Haberler