Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mayıs 2012

ABONE OL

Esenler’e Güzel Bir Park Daha…

Esenler Belediyesi, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte ilçe sakinlerinin sıkça vakit geçirmeye başladığı park ve bahçeleri, daha nezih bir hale getirdi. Son olarak İbrahim Turan Lisesi Parkı da düzenlenerek yeni yüzüyle hizmete sunuldu. Düzenleme, Esenlerliler tarafından beğeni ile karşılandı.

Esenler Belediyesi, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte ilçe sakinlerinin sıkça vakit geçirmeye başladığı park ve bahçeleri, daha nezih bir hale getirdi. Son olarak İbrahim Turan Lisesi de yeni bir parka kavuştu.

Esenler Belediyesi insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde ilçe sakinlerinin huzur ve refahını artırmak adına yürüttüğü çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü bir taraftan ilçede bulunan park ve bahçeleri halkın daha verimli kullanabilmesi için çeşitli çalışmalar yürütürken bir taraftan da Esenler’e yeni parklar kazandırıyor. Bu parklardan birisi de İbrahim Turan Lisesi Parkı… Uzun zamandır devam eden çalışmalar tamamlandı ve ilçenin en eski lisesi olan İbrahim Turan Lisesi güzel bir parka kavuştu. Toplam alanı 2 bin 395 metrekare olan parkın içine Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından; bir adet led aydınlatmalı fıskiyeli süs havuzu, içerisinde toplu grupların bir arada rahat oturmaları ve ufak çaplı gösterilerin düzenlenmesi için anfi ile park içerisinde farklı bitki, ağaç toplulukları bir araya getirilerek peyzaj düzenlemesi yapılırken, dekoratif amaçlı ahşap kütükler kullanılarak çiçeklikler tasarlandı. Bunlar dışında akşam saatlerinde de halkın daha rahat bir şekilde parkta vakit geçirmelerine imkân sağlayacak şekilde 36 adet direk aydınlatma direği parkın muhtelif yerlerine dikilirken, parkın dış duvarları dekoratif seramik kaplamayla kaplandı. Ayrıca zemin açılı parke taşı ile döşenerek çim serildi.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından okul ve mahalleye kazandırılan İbrahim Turan Lisesi Parkı’nda mahalle sakinlerinin verimli, çocukların da eğlenceli vakit geçirebilmeleri için gerekli ortamlar da oluşturuldu. Bu kapsamda parkın içine çocukların oynaması için çocuk oyun grubu, yetişkinler için spor yapabilecekleri fitness alanı, 2 adet pergola yapıldı. Bölgede büyük bir açığı kapatacak olan İbrahim Turan Lisesi Parkı, ilçe sakinleri tarafından büyük beğeni topladı. Çocuklarını güvenle parka gönderebilen aileler, akşam olunca günün stresini demledikleri çay eşliğinde bu parkta giderebiliyor. 

 

Diğer Haberler