Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Şubat 2014

ABONE OL

Esenler’e Gündüz Çocuk Bakımevi

Çocuk Yetenek Yarışması’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler’i belli bölgelere ayırıyoruz. Her bölgede çalışan kadınlarımız için Gündüz Çocuk Bakımevi açacağız” dedi.

Çocuk Yetenek Yarışması’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler’i belli bölgelere ayırıyoruz. Her bölgede çalışan kadınlarımız için Gündüz Çocuk Bakımevi açacağız” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler Kadın Kolları’nın düzenlediği Çocuk Yetenek Yarışması’nda yüzlerce çocukla bir araya geldi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Başkan Göksu’nun yanı sıra; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, bazı Belediye Meclis üyeleri, karikatürist Demirhan Kadıoğlu ile çok sayıda anne ve çocuk katıldı.

KREŞLERE YOĞUNLAŞACAĞIZ

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ilçede yakın zamanda hizmete açacakları kültür merkezlerinden kısaca bahsetti. “Esenler’i bir kültür ve sanat havzası yapacağız” diyen Göksu, “Esenler’de kadınlara ve çocuklara yönelik projelerimizi devam ettireceğiz. Çünkü en önemli şey bir toplumda kadındır. Kadın toplumda tebessüm ederse, kadın huzurlu olursa toplum huzurlu olur” şeklinde konuştu. Yeni dönemde kadına ve çocuğa yönelik yapacakları projelerden de söz eden Göksu, “Esenler’i belli bölgelere ayırıyoruz. Her bölgede çalışan kadınlarımız için Gündüz Çocuk Bakımevi açacağız. Kadınlarımızın işe giderken en zorlandıkları konu, çocuklarını bırakacakları yerdir” dedi. Belediye olarak kadınlara her konuda destek olmak istediklerini belirten Göksu, “Önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaların başında bu kreşler gelecek” diye konuştu.

ÖDÜLLER TEVFİK AMCA’DAN

Göksu’nun konuşmasının ardından program, jüri tarafından yarışmanın en yetenekli çocuklarının sahneye davet edilmesiyle devam etti. Kur’an-ı Kerim okuyan, şiirler ve şarkılar seslendiren, çeşitli taklitler yapan çocuklar protokol üyelerine ve salonu dolduran tüm kadınlara bazen duygulu bazen de eğlenceli dakikalar yaşattı. Programın sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ile birlikte önce dereceye giren, ardından da yarışmaya katılan tüm çocuklara ödüllerini verdi. Çocukların büyük ilgisini karşılıksız bırakmayan Göksu, çocuklarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler