Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Aralık 2018

ABONE OL

Esenler’e Bir Otopark Daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin Menderes Mahallesi’ndeki park, zemin altı otopark ve Pazar yeri projesinin çalışmaları tamamlandı. 350 araçlık zemin altı otopark hizmete açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin Menderes Mahallesi’ndeki park, zemin altı otopark ve Pazar yeri projesinin çalışmaları tamamlandı. 350 araçlık zemin altı otopark hizmete açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi tarafından Esenler’de yapımı tamamlanan Menderes Parkı Zemin Altı Otoparkı ve Pazar Yeri, 16 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde katıldığı toplu açılış töreniyle hizmete girdi.

PARK ET, METRO İLE DEVAM ET

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi tarafından çalışmaları yapılan, 350 araçlık Menderes Parkı Zemin Altı Otoparkını vatandaşların kullanımına açıldı. Esenler’de otopark sıkıntısına büyük çözüm getiren 350 araçlık Menderes Zemin Altı Katlı Otoparkı 12 saat 10 TL karşılığında hizmet veriyor. Araçlarını otoparka bırakan sürücüler yürüme mesafesinde olan Esenler Menderes Metrosu ile istedikleri güzergaha hızlı ve güvenli bir şekilde gidebiliyorlar. Vatandaşlar, Metro ile Havalimanı güzergahına, Aksaray yönüne, Yenikapı istasyonuna, buradan aktarma yaparak Marmaray ile Anadolu yakasına trafik sıkışıklığına girmeden kısa zamanda ulaşabiliyorlar.

İSPARK tarafından işletmesi yapılacak 350 araç kapasiteli Esenler Menderes Zemin Altı Katlı Otoparkı’nda 24 saat hizmet veriliyor. Modern güvenlik sistemleri, engelli park alanları ve akıllı ödeme sistemlerinin bulunduğu otoparkta, İstanbulkart ve kredi kartı ile de ödeme yapılabiliyor.

5. KATLI OTOPARK OLDU

Menderes Parkı Zemin Altı Otoparkı’nın Esenler’e hayırlı olmasını dileyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu otoparkımız, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi Kapalı Otoparkı, Esenler Stadyumu Kapalı Otoparkı, N. Hatun Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi Kapalı Otoparkı ve Turgutreis Cengiz Topel Katlı Kapalı Otoparkı’ndan sonra 5. katlı otoparkımız oldu. 12.640 metrekare kapalı alana sahip otoparkımız Menderes mahallemizde büyük bir ihtiyaca cevap verecektir. 24.400 metrekare büyüklüğündeki Havaalanı Mahallesi Kapalı Otoparkımızın çalışmaları da devam ediyor. 2019 yılı içinde onu hizmete aldığımızda Havaalanı Mahallemiz de otopark açısından rahatlayacak” dedi.

Diğer Haberler