Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Eylül 2012

ABONE OL

Esenler’e Altın Karınca Ödülü

Esenler Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Yarışması’nın Sosyal Ekonomik ve Kültürel Projeler kategorisinde, KADEME projesi ile ödül kazandı.

Esenler Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Yarışması’nın Sosyal Ekonomik ve Kültürel Projeler kategorisinde, KADEME projesi ile ödül kazandı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması, bu yıl “Altın Karınca – Belediyecilik Ödülleri” adı altında beşinci kez başarılı il ve ilçe belediyelerini ödüllendirdi. Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen yarışmanın ödül töreni, Taksim Martı Otel’de düzenlendi. Törene; Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Turkcell Kurumsal Müşteriler Satış Direktörü Eda Uluca, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat ile çok sayıda İl ve İlçe Belediye Başkanları katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zihinsel ve Bedensel Engelliler Gösteri Grubu (İSÖM)’ün mini konseriyle başladı. Konserin ardından Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Altın Karınca Ödülleri hakkında konuşan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor” diye konuştu.Altepe’nin ardından törende konuşan Turkcell Kurumsal Müşteriler Satış Direktörü Eda Uluca da Türkiye’ye katma değer sağlayan büyük projeleri desteklemekten gurur duyduğunu söyledi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Yapılan konuşmaların ardından tören, Altın Karınca Ödülleri’nin sahiplerine takdim edilmesiyle devam etti. Toplam 6 ayrı kategorinin yer aldığı yarışma sonucunda başarılı il ve ilçe belediyelerine ödülleri takdim edildi. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın Bilim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu Altın Karınca yarışmasında Esenler Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilen İşveren ve Çalışan Kadının Güvenliğini Esas Alan Mesleki Eğitim Modeli ve İstihdam Projesi (KADEME) ile Sosyal, Ekonomik ve Kültürel projeler kategorisi dalında 3. olmaya hak kazandı. Ödülü Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat’a takdim etti. Bloomberg HT Televizyonu’ndan canlı olarak yayınlanan ödül töreninde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri başta olmak üzere çok sayıda proje ödül almaya değer buldu.

 

Diğer Haberler