Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Ekim 2013

ABONE OL

Esenler’e 20 Bin Metrekare Otopark

Esenler Belediyesi ilçedeki otopark açığını kapatmak için bir taraftan kalıcı katlı otoparklar yaparken, bir taraftan da müsait boş arsalara sert zemin döşenerek otopark haline getiriliyor. 4 yıl içinde ilçeye 20 bin metrekare otopark kazandırıldı.

İnsan yoğunluğu bakımından İstanbul’un ilçeleri arasında birinci, nüfusu itibariyle de en büyük ilçelerinden birisi olan Esenler’de belediyece yapılan düzenlemeler ve hayata geçirilen projeler sayesinde ilçe sakinlerine rahat ve ferah yaşam alanları sunuluyor. Yeşil alan sıkıntısına son verilen ilçede şimdi de otopark problemi ortadan kalkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde yürütülen çalışmalarla bir taraftan katlı otoparklar yaparak kalıcı çözümler üreten belediye, bir taraftan da müsait boş arsalara sert zemin döşeyerek otopark haline getiriyor. 4 yıl içinde ilçeye 20 bin metrekare otopark kazandırıldı.

2 BİN ARAÇLIK 3 OTOPARKEsenler’deki otopark ihtiyacını minimize etmek için ilçenin değişik mahallelerinde boş bekleyen ve müsait olan arsalarda gerekli düzenlemeler yaparak ilçeye yaklaşık 20 bin metrekarelik açık otopark kazandırdıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Ancak 500 bin nüfuslu ilçe için yeterli değil. Şu anda 3 ayrı noktada yaklaşık 2 bin araç kapasiteli kapalı otopark çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca imar planlarında kapalı otopark olarak ayrılan yerlerde de kapalı otopark için proje çalışmalarımız devam ediyor. Yavuz Selim Mahallemizin tamamını trafiğe kapatarak mahallenin hemen yanındaki alan otopark haline getiriliyor. Bu çalışmamız da sürüyor. Büyükşehir Belediyemize ait kapalı otopark ise 496 araç kapasiteli. Kentsel dönüşüm çalışmaları projelerimizin tamamında kapalı otopark bulunuyor. İlçemizdeki kentsel dönüşüm ile birlikte otopark sıkıntısı da önemli ölçüde çözülecek” dedi.

İşte Esenler’e kazandırılan açık otoparklar:Birlik Mahallesi 778. Sokak,Birlik Mahallesi 780. Sokak,Birlik Mahallesi Ulubatlı Sokak,Birlik Mahallesi 805. Sokak,Havaalanı Mahallesi Gençlik Sokak,Kazım Karabekir Mahallesi 1023 Sokak,Kazım Karabekir Mahallesi1023 Sokak,Kazım Karabekir Mahallesi 1045 Sokak,Kazım Karabekir Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi,Menderes Mahallesi 346 Sokak,Menderes Mahallesi 368 Sokak,Menderes Mahallesi 344 Sokak,Oruç Reis Mahallesi Albayrak Caddesi,Oruç Reis Mahallesi Marmara Caddesi,Oruç Reis Mahallesi Yüzyıl Sağlık Ocağı,Turgut Reis Mahallesi Okul Caddesi,Turgut Reis Mahallesi Giyimkent,Yavuz Selim Mahallesi Metro Sokak,Yavuz Selim Mahallesi Mehmetçik Sokak,Yavuz Selim Mahallesi Metro İstasyonu Köprü Altı,Fevzi Çakmak Mahallesi 1118/1 Sokak,Fevzi Çakmak Mahallesi 1121 Sokak,Fevzi Çakmak Mahallesi 1125 Sokak,Fevzi Çakmak Mahallesi Ferhat Paşa Caddesi.

Diğer Haberler