Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Haziran 2012

ABONE OL

Esenler Duraklarına Yeni Yüz

Esenler Belediyesi, hem ilçenin estetik bir görünüme kavuşması, hem de taşıt bekleyen vatandaşların rahatı için otobüs duraklarında yeni düzenlemeler yapıyor.

 

Esenler Belediyesi, hem ilçenin estetik bir görünüme kavuşması, hem de taşıt bekleyen vatandaşların rahatı için otobüs duraklarında yeni düzenlemeler yapıyor. Esenler Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçenin daha estetik bir gönüme kavuşmasına yardımcı olmak amacıyla yürüttüğü peyzaj çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün baharın ilk aylarından itibaren başlattığı çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını, yaz aylarında da devam ettiriyor. İlçenin daha güzel ve daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Esenler Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan Cumartesi Pazar Durağı’nın çeşitli bitki ve ağaç grupları kullanılarak peyzaj tasarımı yapıldı.

Tamamen sert zemin olan durak, yapılan tasarımla daha yeşil ve daha ferah bir görünüme kavuşurken otobüs, dolmuş bekleyen vatandaşlar da unutulmadı. İlçe içinde seyahat edecek ya da ilçe dışına çıkacak vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken kuru zemin yerine yeşil alan içinde oturmalarını sağlamak amacıyla bank yerleri tasarlandı ve yerlere yeni çim serildi. Peyzajla ilgili yapılan bu çalışmaların yanında akşam saatleri de göz önüne alınarak durağın aydınlatılmasıyla ilgili de yeni düzenleme yapıldı.

Bu çalışmalar neticesinde durağa yedi adet de en direk aydınlatma direği yerleştirilerek vatandaşların hava karardıktan sonra da toplu taşıma araçlarını beklerken güvenlik yönünden sıkıntı yaşamamaları sağlandı.

 

Diğer Haberler