Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Haziran 2012

ABONE OL

Esenler Dörtyol Rengarenk

Esenler Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Esenler Eğitim Festivali “Pekiyi Festival” yapılan coşkulu açılışın ardından çocuklara yakışır bir şekilde şen şakrak devam ediyor.

Esenler Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Esenler Eğitim Festivali “Pekiyi Festival” yapılan coşkulu açılışın ardından çocuklara yakışır bir şekilde şen şakrak devam ediyor. Bütün bir yıl boyunca yoğun bir tempoda çalışan öğrenci ve öğretmenlerin yorgunluklarını atmalarını sağlayarak tatil sevincini erken yaşamalarına olanak sağlayan Esenler Eğitim Festivali “Pekiyi Festival” ilçenin havasına taze bir soluk getirdi. Okullar arası iletişim, işbirliği ve dayanışmayı geliştirmek, eğitim kalitesini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen festivalle sadece öğrenci ve öğretmenler değil tüm ilçe halkının stres atarak yaza merhaba demelerine olanak sağlayacak eğlenceli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Festival kapsamında düzenlenen açılış programı öncesinde yapılan yürüyüşle, beş gün devam edecek olan festivalin ne kadar renkli ve dolu dolu geçeceğinin sinyallerinin verilmesiyle birlikte artan coşkuyla başlayan etkinlikler, büyük beğeni topladı. Bütün bir yıl boyunca derslerden arta kalan vakitlerinde kusursuz ve hatsız bir gösteri yapabilmek için bugüne hazırlanan öğrencilerin heyecan içinde hünerlerini sergiledikleri gösteriler festivalin ilk gününe damgasını vurdu. İbrahim Turan Lisesi’nin hazırladığı halk oyunları gösterisiyle hareketlenen ortam, Esenlerli çocuklara üçüncü bir yuva niteliğinde olan ESGEV’lerin ve çocukların yeteneklerini açığa çıkartmak için oluşturulan ESEV’in hazırladığı şiir dinletileri, tiyatro gösterileri ve halk oyunları ile sürdü.

GURUR VE MUTLULUĞUN RESMİ BU FESTİVALDE

Esenler Dörtyol Meydan’da, festival kapsamında düzenlenen gösterilerden biri olan Oruç Reis Bilgi Evi’nin İzci Kulübü tarafından hazırlanan gösterilerle keyifli dakikalar geçiren gönlü genç-kendi genç ilçe sakinleri, çocukken birçok insanın hayali olan izcilik hakkında da bilgi sahibi oldular. İzcilerin söyledikleri şarkılara eşlik eden ve gösteri sonunda izcileri ayakta alkışlayan Esenlerliler, ilçede bulunan okulların hazırladıkları birçok farklı yörelere ait halk oyunlarını büyük bir keyifle izledi. Düzenlenen eğitim festivalinin ilçeye yeni bir renk kattığını ve çocukların rahatlamaları açısından son derece olumlu buldukları bu festivali düzenleyen herkese teşekkür ederek festivalle ilgili düşüncelerini açıklayan Esenlerli Rabia Kılıç, festivalin devam ettiği beş gün boyunca elinden geldiğince buraya gelerek gösterileri izleyeceğini ifade etti.  Çocuklarının bütün bir yıl boyunca çalışıp hazırladıkları gösterileri izleme fırsatı bulan anne-babaların yüzünden okunan gururla, çocukların aldığı keyifin birleşiminden oluşan farklı atmosferle neşe içinde bol kahkahalı bir ortama dönüşen festival alanı, beş gün boyunca tüm Esenlerliler’i bekliyor.Öğrencisinden öğretmenine, gencinden yaşlısına kadar ilçede yaşayan hemen herkesin hınca hınç doldurduğu Esenler Dörtyol Meydanı’nda, yaşanan coşkuya tanıklık etmek isteyenler kadar, eğitime dair merak edilebilecek sorulara yanıt arayan ebeveynler de unutulmamış. İlçede bulunan tüm okulların yıl boyunca yaptıkları faaliyetlerden örneklerin sunulduğu, okullarda verilen eğitim ve öğretimler hakkında bilgilerin aktarıldığı stantlar, festival kapsamında düzenlenen diğer etkinlikler gibi beş gün boyunca akşam 23.00’ a kadar sürecek.

Diğer Haberler