Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Eylül 2013

ABONE OL

Esenler’den Urfa’ya Yardım Eli

Esenler Belediyesi, Şanlıurfa’da yaşayan yetim ailelerine yardım elini uzattı. Soğuk kış günlerinde Şanlıurfa’daki yetim çocukların kışı daha sağlıklı geçirmelerini sağlamak için harekete geçen Esenler Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile birlikte yetim ailelerin evlerini yeniledi.

Esenler Belediyesi, Şanlıurfa’da yaşayan yetim ailelerine yardım elini uzattı. Soğuk kış günlerinde Şanlıurfa’daki yetim çocukların kışı daha sağlıklı geçirmelerini sağlamak için harekete geçen Esenler Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile birlikte yetim ailelerin evlerini yeniledi.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile birlikte Şanlıurfa’da yaşayan yetim ailelerine yardım elini uzattı. Yetim çocukların sorunlarını yerinde tespit ederek çözüm projeleri geliştirmek ve kamuoyunda yetimlere karşı duyarlı nesiller oluşturmak amacıyla geliştirilen “Sıcak Kış Projesi” kapsamında Şanlıurfa’daki 7 yetim ailesinin evleri tadilattan geçirildi. Soğuk kış günlerinde yetim çocukların kışı daha rahat geçirmelerini sağlamak, kış döneminde ısınma sorunlarını ortadan kaldırmak için yapılan maddi ve manevi çalışmalarla, yetim ve yardıma muhtaç ailelere ait evlerin bakım ve onarımları tamamlandı. Şanlıurfa’da toplam 1300 yetim çocuğun evlerini ziyaret eden Esenler Belediyesi, her bir evde yaptığı incelemelerde ihtiyaçları ve eksiklikleri tek tek tespit etti. Yapılan araştırma çalışmalarının ardından harekete geçen Belediye ekipleri, evleri baştan aşağı yenileyerek, yetim çocukların yaralarına merhem oldu. Kimi evlerin çatıları onarılırken; kimi evlerin de iç ve dış cephe boyaları yapıldı. Daha güvenli ve sıcak bir ortamda yaşam şartlarına kavuşan aileler, Sıcak Kış Projesi sayesinde tertemiz evlere kavuştuklarını dile getirerek şöyle konuştular:EVİM TERTEMİZ OLDUEşini 2009 yılında kaybeden Nuran Değer, maddi imkânı olmadığı için evine hiç tadilat yapamadığını belirterek, “Yağmur yağdığında evin içi su doluyordu, evimin badanası yoktu, damımız akıyordu. Çok şükür İHH ve Esenler Belediyesi yardımcı oldu. Evim tertemiz oldu” dedi. EVİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

5 yetim çocuk sahibi Meryem Kurt ise; eşini trafik kazasında kaybettiği için evine masraf yapacak bütçesinin olmadığını söyledi. Kurt, evinde yapılan çalışmalar sayesinde evindeki çökmüş durumda olan odaların zeminlerine dolgu yapıldığını, mutfağa ve koridora yeni kapı taktırıldığını, sıvası dökülen odaların duvarlarına alçı kartonpiyer yapıldığını, evinin iç dış sıvası, boyasının yapıldığını ve avludaki eksikliklerin giderildiğini söyledi. ONLARA MERHEM OLMAK İSTEDİK Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ise; İHH ile birlikte yürüttükleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında; Şanlıurfa’daki yetim ailelerin sorunlarını tespit ettiklerini belirterek, “Yetim çocukların yaralarına merhem olmak, onların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak, sorunlarını yerinde tespit ederek çözüm projeleri geliştirmek istedik. Onlara bir nebze faydalı olabildiysek ne mutlu bize” dedi. Kamuoyunda yetimlere karşı duyarlı nesiller oluşturmak istediklerini vurgulayan Hamza, “Yetim çocukların hayatlarında olumlu değişim ve gelişimler sağlamak, onları sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

 

Diğer Haberler