Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Ekim 2016

ABONE OL

Esenler’den Spora Ve Sporcuya Tam Destek

Esenler Belediyesi, ilçe genelindeki 13 amatör spor kulübüne ve 51 okula, 320 bin lira değerinde spor malzemesi yardımında bulundu. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Başkan Göksu, ülkenin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi, ilçe genelindeki 13 amatör spor kulübüne ve 51 okula, 320 bin lira değerinde spor malzemesi yardımında bulundu. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Başkan Göksu, ülkenin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da, düzenlenen bir törenle amatör spor kulüplerine ve okullara spor malzemesi yardımı yaptı. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Amatör Kulüplerimize ve Okullarımıza Spor Malzemesi Dağıtım Töreni; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Hakkı Çakır, kulüp yöneticileri ile çok sayıda antrenör, sporcu ve veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende kısa birer konuşma yapan Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Hakkı Çakır, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, spora ve sporcuya her zaman destek veren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ettiler.

GENÇLERE DESTEK OLMAK GÖREVİMİZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, törende yaptığı konuşmada amatör spor kulüplerine ve okullara bu yılda malzeme yardımında bulunduklarını belirterek,”Yaklaşık bin 500 sporcumuz ile okullarımızdaki öğrencilerimizin kullanacağı spor malzemelerini vermeyi Belediye olarak kendimize görev addediyoruz. Bu desteği paramız çok olduğu için değil, gerekli olduğuna inandığımız için yapıyoruz” dedi.

ÜLKENİN GELECEĞİ GENÇLERİN ELİNDE

Konuşmasını sık sık “Esenler seninle gurur duyuyor” sloganı ile kesen öğrencilere seslenen Başkan Göksu, “Gençler, siz bu ülkenin geleceğisiniz. Bu ülkenin geleceği sizin elinizde. 15 Temmuz’da bu milletin başına bomba yağdıranların karşısına bu ülkenin delikanlıları çıktı. Bu yatırımları, bu hizmetleri, vatanı için, bayrağı için, dini için, diyaneti için, kutsalı için gerektiğinde canını feda edebilecek yüreklilikte birer genç olmanız için yapıyoruz. Bugün yaptığımız malzeme yardımı ile gençlerimizi spora teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimize düşen görev: çalışmak, çalışmak, çalışmak…” şeklinde konuştu.

2016 METRE UZUNLUĞUNDA DEV TÜRK BAYRAĞI

Esenler’de spor altyapısına yapılan yatırımları da anlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sözlerini şöyle tamamladı:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Esenler’de bir Türkiye rekoru kıracağız inşallah. O gün Atışalanı Caddesi’ni trafiğe kapatarak 2 bin 16 metre uzunluğunda Türk bayrağını taşıyacağız. Bayrağımızda 15 Temmuz’da şehit olan 241 vatan sevdalısının görselleri işlenmiş olacak. Bütün kulüpleri kendi formaları, bütün okulları kendi kıyafetleri ile davet ediyoruz. İstiyoruz ki, o gün doktor doktor önlüğüyle, hemşire hemşire önlüğüyle, asker asker elbisesiyle, polis polis üniformasıyla gelsin. Bütün millet bir kaynaşma içerisinde milli iradenin ne demek olduğunu, millet olmanın ne demek olduğunu Atışalanı Caddesi’nde yeniden görsün”.

Başkan Göksu, konuşmasının ardından protokol üyeleriyle birlikte Esenler’deki 13 amatör spor kulübü ve okulların temsilcileri ile sporcularına ayakkabıdan eşofmana, toptan formaya kadar yıl boyunca kullanacakları spor malzemelerini dağıttı.

Diğer Haberler