Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ocak 2012

ABONE OL

Esenler’den 6 takım şampiyon oldu

İstanbul Amatör Futbol Ligi’nde çeşitli kategorilerde mücadele eden Esenler’den 6 takım gruplarında şampiyon olarak mutlu sona ulaştı. Esenler Öz Yavuz Selim Spor önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de oynayacak.

İstanbul Amatör Futbol Ligi’nde çeşitli kategorilerde mücadele eden Esenler’den 6 takım gruplarında şampiyon olarak mutlu sona ulaştı. Esenler Öz Yavuz Selim Spor önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de oynayacak.

Esenler’in en köklü spor kulüplerinden birisi olan ve 1. amatör lig’de mücadele veren Esenler Öz Yavuz Selim Spor A takımı 8. grup’ta oynadığı 18 maçtan 12’sinde galip gelirken, 4’ünde de berabere kalarak 40 puan topladı ve grubunun şampiyonu oldu. Böylece Yavuz Selim Spor önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de oynamaya hak kazandı. Önceki yıllardan da Süper Amatör Lig tecrübesi bulunan Yavuz Selim Spor Başkanı Mehmet Conoğlu, “İstanbul Kastamonuspor’la son haftaya kadar süren şampiyonluk mücadelesini başarıyla sonlandıran sporcularımızı ve teknik heyeti canı gönülden kutlarım. Takımımıza maddi ve manevi destediğini esirgemeyen Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’ya teşekkür ederim” dedi.

Hedefimiz BAL 2012 yılı Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’un futbol anlamında da zirveye çıkmasını temenni ettiklerini söyleyen Conoğlu, “Yavuz Selim Spor olarak futbol, basketbol ve güreş olmak üzere 3 kategoride yaklaşık 400 gencimize spor imkanı sunuyoruz. Gelecek yıl Esenler’i Süper Amatör Lig’de en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Hedefimiz, önümüzdeki sene Süper Amatör Lig’de misafir olarak kalmak ve bir üst lig olan Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkmak” diye konuştu.

Diğer şampiyonlarYavuz Selim Spor A takımının dışında ilçemizdeki kulüplerden 5 şampiyon daha çıktı. Esenler’in en köklü kulüplerinden Esenler Spor ile İstanbul Tokat Spor U-17 takımları, yine Esenler, Fenergücü ve Hasip Dinçsoy İ.Ö.O. U-15 futbol takımları gruplarında şampiyonluk ipini göğüsleyen takımlar oldu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, gruplarında şampiyon olan bütün takımları tebrik ederek, “İlçemizin başarısı için ter döküp mücadele eden bütün sporcu kardeşlerimi, takım hocaları ve teknik heyet ile birlikte kulüp başkanlarına şükranlarımı sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Diğer Haberler