Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Ağustos 2013

ABONE OL

Esenler’den 10 Bin Hatim, 100 Bin Dua

Esenler Belediyesi tarafından bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde düzenlenecek “10 Bin Hatim, 100 Bin Dua” programında 100 bin Esenlerli hep birlikte ellerini açıp dünyanın huzura kavuşması için dua edecek. Gecede, Umre’ye gönderilecek 20 kişi için de kura çekilecek.

Esenler Belediyesi tarafından bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde düzenlenecek “10 Bin Hatim, 100 Bin Dua” programında 100 bin Esenlerli hep birlikte ellerini açıp dünyanın huzura kavuşması için dua edecek. Gecede, Umre’ye gönderilecek 20 kişi için de kura çekilecek.

Esenler Belediyesi, Kadir Gecesi’nde birlikteliğin en güzel örneğini sergileyecek. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da ilklere ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kadir Gecesi’nde, “Dualarda buluşuyoruz… 10 Bin Hatim, 100 Bin Dua” programı düzenleyecek. Esenler Dörtyol Meydanı’nda 3 Ağustos Cumartesi günü saat 23.30’deki program, Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Rıza Günay ve Mısırlı ünlü hafız Kur’an-ı Kerim Okuma Dünya 1.si Mahmut Tuhi’nin Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve bazı milletvekillerinin de katılacağı Kadir Gecesi özel programında, 100 bin Esenlerli hep birlikte, dünyadaki tüm mazlumlar ve Suriye, Mısır, Filistin, Arakan, Doğu Türkistan başta olmak üzere İslam coğrafyasının yetim kalmış ülkelerinin huzura kavuşması için yüz binlerce salâvat-ı şerife, tevhit ve tekbirler getirip, dualar okuyacak.

10 BİN HATİM DUASI

Esenler’de Ramazan boyunca gerçekleştirilen bir birinden güzel programları taçlandıracak “10 Bin Hatim, 100 Bin Dua” programında, ilçedeki din görevlileri, Kur’an Kursu öğrencileri ve gönüllü vatandaşlar tarafından okunan 10 bin Hatm-i Şerif’in duası da, İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu tarafından yapılacak.  İçerisinde Kadir Gecesi olmayan bin aydan daha hayırlı gece olarak tarif edilen Kadir Gecesi’nin Esenler’de en iyi şekilde ihya edilmesi için çalıştıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Gecemizde Esenlerli vatandaşlarımız tarafından okunan 10 bin Hatm-i Şerif’in ecir ve sevabı, başta Esenler’den olmak üzere tüm rahmet-i Rahman’a kavuşanlarımıza hediye edilecek. Ve bu gece dünya huzuru için hep birlikte el açıp dua edeceğiz” dedi.

20 KİŞİYE UMRE HEDİYESİ 

Esenlerlilerin tek bir yürek olup tek bir dilden ve gönülden dua edecekleri gecede, noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek toplam 20 kişiyi de Umre’ye gönderilecek. Esenler Belediyesi olarak bu mübarek gecede verilecek en güzel hediyeyi de Esenlerlilere sunacaklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “ Hayırsever iş adamlarımızın katkılarıyla 20 kardeşimizi kutsal topraklara göndereceğiz. Kadir Gecesi’nin bereketini kutsal topraklara taşıyacak olan kardeşlerimiz, Dörtyol Meydanı’nda bulunan herkesi dualarında unutmayacaklar. Gönlünü ve kalbini dua ile buluşturmak, bu ulvi geceyi en iyi şekilde değerlendirmek isteyen herkesi Kadir Gecesi’nde Esenler Dörtyol Meydanı’na bekliyoruz ” şeklinde konuştu.

 

 

 

Diğer Haberler