Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Eylül 2013

ABONE OL

Esenler’de Ziller Rekora Çaldı

Esenler’de 2013- 2014 eğitim öğretim yılı rekorla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan, yeni yıla 5 yeni okul ve 1200 derslikle başladığını belirtirken Belediye Başkanı Göksu, Esenler’de sınıf ortalamalarının ilk defa İstanbul ortalamasına geldiğini söyledi.

Esenler’de 2013- 2014 eğitim öğretim yılı rekorla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan, yeni yıla 5 yeni okul ve 1200 derslikle başladığını belirtirken Belediye Başkanı Göksu, Esenler’de sınıf ortalamalarının ilk defa İstanbul ortalamasına geldiğini söyledi.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber Esenler’de yaklaşık 90 bin öğrenci de ders başı yaptı. 2013- 2014 eğitim-öğretim yılının açılışı nedeniyle düzenlenen törende Kemer İlkokulu’nun da açılışı yapıldı. Törene; İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal,  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve ilçede faaliyet gösteren okulların müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, açılış konuşmasını yapan Kemer İlkokulu Müdürü Ünal Gözüdok, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.

REKORLARLA GİRDİK

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ise; yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde olduklarını belirtti. Eğitime değer vermenin, eğitimi olmazsa olmazların içine almanın çağdaş toplum olmanın en temel unsurlarından biri olduğunu söyleyen Ercan, “Gayemiz sizlerin kendi ayakları üstünde sağlam ve dik durabilen, milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Bu hedeflere ulaşmanız adına çalışma arkadaşlarımla her türlü fedakârlığa hazırız. Size düşen vazife, çok çalışmak, kendinizi mümkün olan üst düzeyde yetiştirmektir” diye konuştu. Esenler’in 2013-2014 eğitim – öğretim yılına yeni bir rekorla girdiğini söyleyen Ercan, Esenler’e 5 yeni okul kazandırdıklarını ifade etti. İlçedeki bin 88 olan derslik sayısının bu yıl bin 200’e çıktığını anlatan Ercan, inşaatı devam eden okullarla beraber bu sayının bin 350’ye çıkacağını söyledi. Hedeflerinin ise kısa vadede bin 500 derslik olduğunu belirtti.

İLK HEDEF 1500 DERSLİK

Ercan’dan sonra kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Kemer İlkokulu’nun mimarisi ve bulunduğu konum itibariyle Esenler’e ayrı bir güzellik kazandırdığını belirtti. Göksu, okulun projesinin Esenler Belediyesi tarafından yapıldığını dile getirdi. Son 4 yıl içinde Esenler’in eğitim ve öğretim alanında çok ciddi mesafe aldığını söyleyen Göksu, 2009 yılında 820 olan derslik sayısının bugün 1200’e ulaştığını hatırlattı. Önümüzdeki aylarda tamamlanacak okullarla birlikte 1500 dersliğe ulaşılacağını ve Esenler’in eğitim alanında İstanbul ortalamasını yakalamış bir ilçe olacağını söyledi.

4 YILDA 8.5 TRİLYON

Yeni eğitim öğretim yılı açılışında her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm öğrencilere çöpten elde edilen defterlerden dağıttıklarına dikkat çekerek konuşmasına devam eden Göksu, belediye olarak son 4 yıl içinde ilçedeki okullar için 8,5 trilyon nakit para harcadıklarını da sözlerine ekledi. “Bu toplumun geleceği bu çocuklarda” diyen Göksu, “Biz bu toplumun geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz” dedi. Öğrencilere nasihatler veren Göksu, konuşmasına şöyle devam etti:

GELECEĞİ SİZ İNŞA EDECEKSİNİZ

“Sizlere düşen bir görev var. O da ne biliyor musunuz? Çok çalışmak. Ama çalışırken sadece ve sadece sınıfınızı geçmek için değil, çalışırken büyük bir medeniyetin çocukları olduğunun idrakiyle yeryüzünde nerede haksızlık varsa, yeryüzündeki haksızlık karşısında durabilecek iradeyi ortaya koyacak, yeni medeniyet inşa edecek bir insan olmak için çalışın. Bilin ki yeryüzünde adalet olacaksa, bu milletin büyüklüğüyle olacak. Bu milletin büyüklüğünü de siz inşa edeceksiniz, siz kuracaksınız. Hayatta iddianız ve idealiniz olursa başkalarının ilham kaynağı olursunuz. Hayatta iddianız ve idealiniz olmazsa, başkalarından ilham alırsınız. İddianız ve idealiniz olsun ki koşacağınız yeri bilesiniz. Gideceğiniz yeri bilemezseniz, durduğunuz yeri de bilemezsiniz. Bunun için siz nereye koşmak istiyorsanız, siz nereye varmak istiyorsanız, biz sizin ayaklarınızın altında köprü olmaya hazırız.”

BEN DE EĞİTİMİN BİR NEFERİYİM

Törende son konuşmayı Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal yaptı. Esenler’de eğitimle ilgili çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünal, “İnanın ki ben bir çok il ve ilçede bulundum. Bu kadar yatırımı İl Özel İdaresi’nde göremezsiniz. Burada büyük bir başarıyı yakalayan ve eğitim kendini adayan ilçe belediye başkanımıza şahsım adıma ve aynı zamanda Esenler adına da teşekkür ediyorum. Kendisini hakikaten eğitime adamış birisi” dedi. “Ben de eğitimin bir neferiyim” diyen Ünal, “Her gittiğim il ve ilçede dört tane neferim var. Her biri de eğitim camiasında. Zaman zaman sondaj atarız. Bu sondajlardan bize geri dönüşümler gelir” dedi. Yeni bir eğitim öğretim yılının başladığını vurgulayan Ünal, Esenler’deki eğitimin geçen senekinden daha iyi duruma gelmesini temenni etti.

Yapılan konuşmaların ardından tören, öğrencilerin okudukları şiirler ve oynadıkları halk oyunları gösterileriyle devam etti. Protokol üyelerinin hep birlikte Kemer İlkokulu’nun açılış kurdelesini kesilmesiyle tören sona erdi.

 

Diğer Haberler