Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Mart 2016

ABONE OL

Esenler’de Yaşlıların Yüzü Gülüyor

Esenler Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle yaşlıların yüzünü bir kez daha güldürdü. Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte İkinci Bahar Kıraathanesi'ndeki yaşlıları ziyaret ederken ESAYDAM'daki yemekte ise Darülaceze sakinleri ile Esenlerli yaşlılar bir araya geldi.

Esenler Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle yaşlıların yüzünü bir kez daha güldürdü. Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte İkinci Bahar Kıraathanesi’ndeki yaşlıları ziyaret ederken ESAYDAM’daki yemekte ise Darülaceze sakinleri ile Esenlerli yaşlılar bir araya geldi.

Esenler Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nı bir dizi etkinlikle kutladı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü’nün öğrencileri ve anneleri, İkinci Bahar Kıraathanesi’ni ziyaret ederek yaşlılara moral verdiler. Anne Çocuk Oyun Kampüsü öğrencileri, hazırladıkları şapka ve el pankartları ile yaşlılara duydukları sevgi ve saygılarını gösterdiler.

HEM AĞIZLAR HEM GÖNÜLLER TATLANDI

Annelerin çocuklarıyla birlikte hazırladığı birbirinden güzel yemekler, yaşlıların hem ağızlarını hem de gönüllerini tatlandırdı. Yüzleri gülen yaşlılar, “Belediyemiz bizleriher zaman hatırlıyor ve sürekli yanımızdalar. Kendimizi hiçbir zaman yalnız hissetmiyoruz” diyerek mutluluklarını ifade ettiler.

YAŞLILARIMIZ MİLLETİMİZİN ONURUDUR

Ziyarette konuşan Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü Sorumlusu Mehtap Kayaalp, “Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur” diye konuştu. Ziyaret, hep birlikte keyifle yenilen yemeğin ardından yapılan dua ile son buldu.

BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YANLARINDAYIZ

Yaşlılar Haftası kapsamında Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nde (ESAYDAM) ise Darülaceze sakinleri ile Esenler’in yaşlıları yemekte bir araya geldi. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve ESAYDAM Sorumlusu Meryem İnat, yaşlılarla yakından ilgilendi. Yaşlılara keyifli bir gün yaşatmaktan mutluluk duyduklarını belirten Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, “Esenler Belediyesi olarak, başımızın tacı yaşlılarımızın bir gün değil her gün yanlarındayız. Onlar geçmişimiz mimarları ve geleceğimizin ışık kaynakları” dedi.

Diğer Haberler