Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Temmuz 2015

ABONE OL

Esenler’de Wushu Rüzgârı

Esenler Belediyesi, Türkiye Wushu Federasyonu'nun düzenlediği 1. Uluslararası İstanbul Gençlik Kupası'na ev sahipliği yaptı. Türkiye, İtalya ve Çin'den dünya şampiyonlarının katıldığı turnuva, spor severlerden büyük ilgi gördü.

Esenler Belediyesi, Türkiye Wushu Federasyonu’nun düzenlediği 1. Uluslararası İstanbul Gençlik Kupası’na ev sahipliği yaptı. Türkiye, İtalya ve Çin’den dünya şampiyonlarının katıldığı turnuva, spor severlerden büyük ilgi gördü.

Türkiye Wushu Federasyonu’nun düzenlediği 1. Uluslararası İstanbul Gençlik Kupası, Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde Dörtyol Meydanı’nda yapıldı. Esenlerlilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvaya; Dünya Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz ile Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Mehmet Ziya Akıncı’nın yanı sıra Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran katıldı.

WUSHU 7’DEN 70’E BİR AİLE SPORU

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Mehmet Ziya Akıncı, uluslararası turnuvalarda Türkiye’ye en fazla madalyayı kazandıran spor dallarından biri olan Wushu’yu her yaş grubundan insanın yapabildiğine dikkat çekerek, “Bu spor dalı, sokaklardaki, kahvelerdeki gençleri altın madalyalı sporcular haline getiriyor. Biz bunun için buradayız. Wushu, bir aile sporudur. 7’den 70’e herkes bu sporu yapabilir. Çocuklarınızı bu spora kazandırmak için tüm anne ve babaları duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

ESENLER’DEN SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya da, sağlıklı nesillerin yetişmesinde sporun çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Esenler Belediyesi olarak, ilçemizdeki amatör spor kulüplerimize maddi ve ayni her türlü yardımı yapıyoruz. Başarılı sporcularımıza da destek veriyoruz. Esenler’de yüz bin gencimiz var. Bu gençlerin sağlıklı yetişebilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için spora ve sporculara destek olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

GENÇLİĞİNİ İHMAL EDEN BİR TOPLUM HELAK OLUR

Turnuva kapsamında son olarak Dünya Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz konuştu. Dünyada en güzel spor dalının Wushu olduğunun altını çizen Akyüz, “Bu turnuvaya Uluslararası İstanbul Gençlik Kupası adını verdik. Çünkü bizim için gençlik önemli. Gençliğini ihmal eden bir toplum helak olur. Bu akşam burada bilekle yüreği birleştireceğiz. Zekayla ruhu geliştireceğiz ve şuurla bir gençlik ortaya çıkartacağız” şeklinde konuştu.

GÖSTERİLER VE KARŞILAŞMALAR NEFESLERİ KESTİ

Üç ülkeden toplam 60 sporcunun katıldığı turnuvanın ilk etabında dünyaca ünlü Çin Wushu Milli Takımı, muhteşem taolu gösterilerini sundu. Esenlerlilerin ilgiyle izlediği gösterilerin ardından İtalya ve Türkiye’nin en iyileri sandaya çıktı. Nefeslerin tutulduğu mücadeleler sonunda kazanan sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Diğer Haberler