Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mart 2013

ABONE OL

Esenler’de Ücretsiz Tıraş

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan engelli, yetim, kimsesiz ve yaşlı vatandaşların kapılarına kadar giderek ücretsiz kuaförlük hizmeti veriyor.

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan engelli, yetim, kimsesiz ve yaşlı vatandaşların kapılarına kadar giderek ücretsiz kuaförlük hizmeti veriyor. Üstlendiği sosyal sorumluluk ve sosyal belediyecilik anlayışıyla, yardıma muhtaç vatandaşların hayata dair her alanda ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Esenler Belediyesi, onlara kol kanat germeye devam ediyor. Hayata geçirdiği “Kimsesizlerin Kimi” projesiyle, ilçede kimi kimsesi olmayan yaşlılara can yoldaşı olan ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Esenler Belediyesi, son olarak dezavantajlı durumdaki yardıma muhtaç vatandaşlara ücretsiz kuaförlük hizmeti vermeye başladı. Evinden çıkamayacak durumda olan engelli vatandaşların ve yetimlerin evlerine kadar giderek saç kesimlerini yapan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri, yaşlı vatandaşların saç kesimlerini ise, ilçede yaşayan yaşlılara yeni bir yaşam alanı sunmak için kurulan İkinci Bahar Kıraathanesi’nde gerçekleştiriyor. Gittiği her evde ve İkinci Bahar Kıraathanesi’nde büyük bir sevgi ve ilgiyle karşılanan belediye personeli berberler, “Kendimizi bir berber veya kuaförde çalışıyor gibi hissetmiyoruz. Bu işten büyük haz alıyoruz. Yaşlı, engelli veya yetim kardeşlerimizi tıraş ettiğimizde büyük moral depoluyoruz. Onların yüzünü güldürmek, hayır dualarını almak bize çalışma şevki veriyor” diye konuştular. ÖZEL KUAFÖRÜMÜZ OLDU

Kendilerine sunulan bu kuaförlük hizmetinden son derece mutlu olduklarını belirten vatandaşlar, “Adeta özel kuaförümüz oldu. Bu hizmet para ile ölçülmez” diyor. Özellikle evlerinden çıkamayacak kadar engelli olan vatandaşlar, “Esenler Belediyesi bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardı. Ne kadar dua etsek azdır” derken, her ayın belli günlerinde İkinci Bahar Kıraathanesi’nde ücretsiz tıraş olan yaşlı vatandaşlar da, “Bu mekanı bize kazandıran başta Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Burada bir taraftan çaylar eşliğinde kendi akranlarımızla sohbet ederken, bir taraftan da tıraşımızı oluyoruz. İşte büyüğe saygı bu olsa gerek”diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Diğer Haberler