Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ocak 2018

ABONE OL

Esenler’de Türkü Sesleri

Türk halk müziği sanatçısı Adile Kurt Karatepe, Esenler'de verdiği konserde dinleyenlere unutulmaz bir türkü ziyafeti sundu.

Türk halk müziği sanatçısı Adile Kurt Karatepe, Esenler’de verdiği konserde dinleyenlere unutulmaz bir türkü ziyafeti sundu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde Esenlerliler Türk halk müziği sanatçısı Adile Kurt Karatepe ile Anadolu’nun en sevilen türkülerini dinlediler.

TÜRKÜLER İYİ Kİ VAR

Türküleri dillendirirken yaşanan duygulara gem vurmanın çok zor olduğunu söyleyen Karatepe, “Türküyü okurken, türküde geçen o zorluğu sanki ben yaşamışım gibi hissederek okuyorum. İyi ki bu toprakların evladı olmuşuz da böyle türkülere sahip olmuşuz. Türküler iyi ki var” dedi.

UZUN HAVA DA OKUDU, DEYİŞ DE

Türküseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Karatepe, “Yine Dertli Dertli”, “O Yar Gelir”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Dostum Dostum” ve ” Katip Arzuhalım” gibi uzun havadan deyişe birçok eser seslendirdi.

Diğer Haberler