Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Temmuz 2015

ABONE OL

Esenler’de ‘türkü Baba’ Coşkusu

Esenler'de Ramazan heyecanı düzenlenen güzel etkinliklerle yaşanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Dörtyol Meydanı'nda sahne alan türkü baba lakaplı sanatçı Fatih Kısaparmak, binlerce Esenlerliye türkü ziyafeti sundu.

Esenler’de Ramazan heyecanı düzenlenen güzel etkinliklerle yaşanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Dörtyol Meydanı’nda sahne alan türkü baba lakaplı sanatçı Fatih Kısaparmak, binlerce Esenlerliye türkü ziyafeti sundu.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri birbirinden güzel programlarla devam ediyor. Esenler Dörtyol Meydanı’nda Teravih namazı sonrasında gerçekleştirilen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan program, görme engelli Bilal Göregen’in verdiği konserle devam etti.

YERYÜZÜNÜN UMUDUYUZ

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Bosna Hersek’e gittiklerini belirterek, “Bosna Hersek’tende Srebrenitsa’ya gittik. On bir Temmuz 1995, yirmi birinci yüzyılın başında Avrupa’nın tamda ortasında 8372 tane Müslüman’ı Sırp Çetnikler kurşuna dizerek katlettiler. Orası güvenli bir bölge olarak Hollanda Kuvvetleri’nin korumasındaydı. Güya güvenli bölge diye Boşnakları bir fabrikaya doldurdular. O Hollandalı askerler 8372 Müslüman’ı Sırp Çetnikler’e teslim ettiler ve beş günde katlettiler. Herkes aman ha Türkiye’ye bir şey olmasın olursa ‘Bizim başımız yerden kalkmaz’ diyerek her karşılaştığımız Boşnak Müslüman’ın bize söylediği cümleydi. Bosna’da halada binalar tamir edilmeye bekliyor. Bosna’da gezerken şunu anladım; Biz sadece Türkiye’nin değil yeryüzündeki insanlığın umuduymuşuz” dedi.

BİRLİKTE DUA EDELİM

Bu Ramazan da yeryüzündeki mazlum Müslüman’lara dua edilmesini vurgulayan Başkan Göksu, “Allah nasip ederse bu meydanda yirmi bin civarındaki hatimin duasını birlikte yapacağız. Kadir Gecesi bir insanının hayatında hiç kaçırmak istemeyeceği gecelerden bir tanesidir. Çünkü bin aydan daha hayırlı olan ve bir daha bir yıl sonrayı beklemeniz gereken ve dualarında reddedilmediği gecedir. O gece istiyoruz ki bütün Esenler, bu meydanda toplanalım hep birlikte dua edelim. Hep birlikte duaya duralım, Rabbimizden birlikte el açalım. Bunun için Pazartesi gecesi bu meydanda buluşalım. Her muhtarlığın önünde Teravih Namazı’ndan sonra servisler kalkacak tekrar hatırlatmış olayım” dedi.

Göksu’nun ardından konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, meydanı doldurarak fiilen birliğini ve beraberliğini gösteren Esenlerlilere teşekkür etti.

ESENLER TÜRKÜ BABA’YA EŞLİK ETTİ

Türkü Baba Fatih Kısaparmak, Esenlerlilere sevilen türkülerinden oluşan bir konser verdi. Esenler’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Kısaparmak, “Bu Adam Benim Babam”, “Mor Salkımlı Sokak” ve “Ben Seni Büyük Sevdim” gibi şarkılarının yanı sıra; Türk Halk Müziği’nden seçkin eserler de seslendirdi. Türkü Baba’ya Esenler halkı da eşlik etti.

Diğer Haberler