Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Haziran 2012

ABONE OL

Esenler’de Sünnet Şöleni

Esenler Belediyesi tarafından sünnet ettirilen bin 500 çocuğa, düzenlenen bir törenle sünnet kıyafetleri dağıtıldı. Sevinç ve hüznün bir arada yaşandığı törende; sünnet kıyafetlerini alan bazı çocukların mutlu oldukları gözlenirken; bazılarının ise sünnet olacağı korkusuyla ağlaması dikkat çekti.

Esenler Belediyesi tarafından sünnet ettirilen bin 500 çocuğa,  düzenlenen bir törenle  sünnet kıyafetleri dağıtıldı. Sevinç ve hüznün bir arada yaşandığı törende;  sünnet kıyafetlerini alan bazı çocukların mutlu oldukları gözlenirken; bazılarının ise sünnet olacağı korkusuyla ağlaması dikkat çekti.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, geleneksel olarak her yıl düzenlediği sünnet şölenini bu yıl da gerçekleştirdi.  Şölende bin 500 çocuğa sünnet kıyafetleri dağıtıldı.

Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen şölene;  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Polat ve Faruk Aydın, Belediye Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Animasyon, jonklör ve şişme maskotların gösterilerinin yapıldığı programda sünnet olacak çocuklar hep birlikte eğlendi. Gösterilerin ardından programda ilk  konuşmayı yapan AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Esenler’de her gün program yapıldığını belirterek sosyo – kültürel programların hız kazandığını söyledi. Dörtyol Meydanı’nın Esenler’e değer kattığını söyleyen Özkan, “Bugün binleri, onbinleri ağırlayan bir meydana kavuştuk” dedi.

ESENLER’DEKİ HER BİR ÇOCUK, BENİM DE ÇOCUĞUM

Özkan’ın ardından kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; geçen yıl Kemer Spor Kompleksinde 1000 çocuğa sünnet kıyafetleri dağıttıklarını hatırlatarak, bu sene  bin 500 çocuğa sünnet kıyafeti dağıtmak için Dörtyol Meydanı’nda bir araya geldiklerini söyledi. Her çocuğun hayatında unutamayacağı anlar ve hatıralar olduğunu söyleyen Göksu, sünnetin de çocuklar için çok önemli bir merasim olduğunu belirtti. Esenler Belediyesi olarak diğer ilçe belediyelerine göre çok farklı bir sünnet şöleni yaptıklarına dikkat çeken Göksu, sünnet olacak  her bir çocuğu hastane ortamında  hijyenik şartlar altında ücretsiz olarak sünnet ettirdiklerini anlattı. “Kendi çocuğunu hangi ortamda sünnet ettiriyorsam Esenler’deki her bir çocuğu da aynı şartlarda sünnet ettirmek bizim görevimiz” diyen Göksu,  her bir çocuğu kendi çocuğu gibi gördüğünü belirtti. Sünnet olacak çocukların yaz ayı boyunca anlaşmalı hastanelerde sünnet olabileceğini söyleyen Göksu, anne ve babalara da seslenerek, “Çocuğunuzun o mutlu anını görürken lütfen bizler için de dua edin” dedi.

Esenler’de 5 yıllık bir emaneti üstlendiklerini anlatarak konuşmasına devam eden Göksu, bu şehrin dönüşümünde ve gelişiminde üzerine düşen görevi gayreti içinde olduğunu söyledi. Esenler’in birinci derecedeki önemli sorunların çözüldüğünü vurgulayan Göksu, “Sizden aldığımız emaneti kollayarak emin insan vasfını size görmek zorundaydık. 3 yıl geriye döndüğümüzde ‘Esenler’e şunları yaptık’ diyebileceğimiz eserleri kazandırdık. Bunun için Esenler halkına teşekkür ediyoruz. Siz bize dua etmeseydiniz, bize tebessümle elinizi uzatmasaydınız belki bu heyecanı, aşkı bulamazdık” diye konuştu. Esenler’in hizmetlerin en güzeline layık olduğunu ifade eden Göksu, İstanbul’un gelişmiş bir ilçesinde ne varsa Esenler’de de olacağını ve Esenler’in İstanbul’a yakışan bir ilçe haline geleceğini kaydetti.

Esenler’in yokluğa ve yoksulluğa mahkûm bir şehir olmaması için tüm ailelerin çocuklarına sahip çıkması gerektiğini söyleyen Göksu, “Çocuklar bizim geleceğimiz” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN İLK ÇOCUK İFTARI ESENLER’DE

Esenler’de hayata geçecek olan yeni projeler hakkında da bilgi veren Göksu, Nene Hatun Kültür Merkezi ile İmam Hatip Lisesi’ni Esenler’e kazandıracaklarının haberini verdi. Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Esenler halkına bir müjde de veren Göksu, Türkiye’’nin ilk çocuk iftarını Ramazanın ilk günü Esenler’de yapacaklarını söyledi. Kadir gecesinde de çok özel bir programa ev sahipliği yapacaklarını dile getiren Göksu, Dörtyol Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımlarıyla düzenlenecek programla 10 bin hatim, 100 bin dua   okuyacaklarını söyledi. Müjdeyi sevinçle karşılayan vatandaşlar,  Göksu’yu dakikalarca alkışladılar.

BİN 500 ÇOCUĞA SÜNNET KIYAFETİ

Göksu, konuşmasının ardından AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan ile birlikte sünnet olacak bin 500 çocuğa sünnet kıyafetlerini dağıttı. Kıyafetlerini alır almaz giyen bazı çocukların mutlu oldukları gözlerinden okunurken; bazılarının ise o anda sünnet olacağı korkusuna kapılıp gözyaşlarına hâkim olamaması dikkat çekti. Program, sünnet olacak çocuklara sponsor olan hastanelere teşekkür plaketlerinin takdim edilmesi ve fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

 

Diğer Haberler