Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Haziran 2012

ABONE OL

Esenler’de Sanatla Dolu Bir Yıl

Açıldığı günden itibaren 7’den 77’ye her yaştan insana hiçbir ücret almadan kültürel ve sanatsal anlamda hizmet veren ESEV (Esenler Sanat Evi), düzenlediği yılsonu etkinlikleriyle de göz doldurdu.

Açıldığı günden itibaren 7’den 77’ye her yaştan insana hiçbir ücret almadan kültürel ve sanatsal anlamda hizmet veren ESEV (Esenler Sanat Evi), düzenlediği yılsonu etkinlikleriyle de göz doldurdu.  Açıldığı günden itibaren kursiyerlere bağlamadan piyanoya, flütten gitara, kanundan kemana kadar çok sayıda sanat dalında alternatifler sunan Esenler Sanat Evi (ESEV), düzenlediği görkemli yılsonu etkinlikleriyle de göz doldurdu. Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen yılsonu programına; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Necmettin Öztürk, birim müdürleri ile ESEV eğitmen, öğrenci ve çok sayıda veli katıldı. Bir yıl boyunca ESEV’de öğrencilerin aldığı eğitimlerle, gerçekleştirilen etkinliklerin yer aldığı tanıtım filminin gösterimiyle başlayan yılsonu etkinlikleri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun konuşmasıyla devam etti. Anne ve babalara hitaben, “Sizin duyduğunuz hazla benim duyduğum haz çok farklı” diyerek sözlerine başlayan Göksu, “İnsanın en mutlu olduğu anı, diktiği ağacın gölgesinde oturduğu andır” dedi. 3 binden fazla öğrencisi olan ve yaklaşık her dönemde 900 mezun veren bir sanat evinin olmasının, Esenler’deki çocukların sanatla iç içe olmasının Esenler Belediyesi açısından onur ve gurur duyulacak bir faaliyet olduğunu vurguladı.

ESENLER SANAT EVİ KİRADAN KURTULUYOR

ESEV sayesinde Allah’ın kendilerine vermiş olduğu yetenekleri ortaya çıkartan çocuklara belediye olarak yeteneklerini ortaya çıkartmada katkı sağlamaktan dolayı son derece memnun olduklarını ifade eden Göksu, şu anda öğrencilerine kiralık bir binada eğitim veren ESEV’in, yapılan belediye binası tamamlandıktan sonra mevcut belediye binasına geçerek orada hizmet vermeye başlayacağının müjdesini verdi.  İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinde çocuklar hangi imkânlarla yaşıyorsa Esenler’deki çocuklarında o imkânlarla yaşayacaklarını vurgulayan Göksu, “Esenler’deki hiçbir çocuk, parasızlıktan, yokluk ve yoksulluktan dolayı o ilçelerdeki çocukların imkânlarından mahrum kalmayacak” dedi.

ESENLER, İSTANBUL’UN BİR İNCİSİ OLACAK

Anne ve babaların gayret ve motivasyonun çok önemli olduğunu vurgulayarak konuşmasına devam eden Göksu, “Esenler’deki her çocuğumuz ve her bir insanımız neye ulaşmak istiyorsa biz onun ayağının altına köprü olmaya hazırız” diyerek üç yıl önce kendisine emanet edilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını vurguladı. Gelecek yıl ESEV’in yılsonu programını Nenehatun Mahallesi’nde inşa edilecek dev kültür merkezinde yapacaklarını açıklayan Göksu konuşmasına şöyle devam etti:  “Nenehatun’a yapılacak olan kültür merkezinin ihalesi bitti, çok yakında çalışmalar başlayacak. Esenler’de şu anda el atılmadık, yapılmadık yada başlanmadık proje kalmadı. Merkezi hükümet ve Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de şu anda devam eden yatırım bedeli eski rakamla yaklaşık 1 trilyon. Esenler’de her şeyi yeniliyoruz. Esenler, İstanbul’un bir incisi olacak ve İstanbul’a yakışan bir ilçe olacak inşallah. Esenler’de güzel şeyler yapıldı. Esenler artık adından söz ettiren bir ilçe haline geldi. Şu anda nisan ayı medya raporuna göre Esenler Belediyesi, en etkili belediyeler arasında ilk üçte yer alıyor”.

Diğer Haberler