Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Ekim 2018

ABONE OL

Esenler’de ‘sanat Her Yerde’

ESEV'in hayata geçirdiği "Sanat Her Yerde" projesiyle, öğrencilerin düzenlediği sanat faaliyetleri sokaklarda, okullarda, parklarda sanatseverlerle buluşuyor.

ESEV’in hayata geçirdiği “Sanat Her Yerde” projesiyle, öğrencilerin düzenlediği sanat faaliyetleri sokaklarda, okullarda, parklarda sanatseverlerle buluşuyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ESEV’de eğitim alan öğrenciler, “Sanat Her Yerde” projesiyle, Esenler’in çeşitli yer ve mekânlarında, eğitim aldıkları branşlarla ilgili gösteriler sunuyor, konserler veriyorlar. Sanatı Esenler’in her yerinde tanıtarak sanata ilgi uyandırmayı amaçlayan projeyle, 5 yıldır Esenler’in farklı mekânlarında sanat gösterileri düzenleniyor.

ÖĞRENCİLERDEN MÜZİK DİNLETİSİ

Etkinlik kapsamında Esenler Turgut Reis Parkı’nda gerçekleşen mini konserde, ESEV öğrencileri Okan Yıldırım, Mahmut Sami Coşkun, Abdülkadir Beyazkaya ve Ömer Saib Baysal eğitim vatandaşlara dinleti sundu. Konserde “Gittin Gideli”, “Elfida”,”Yandırdın Kalbimi”, “Magusa Limanı”,” “Dido” ve “İçimdeki Duman” eserleri, öğrenciler tarafından klarnet, gitar, bağlama ve bendir müzik aletleriyle icra edildi.

Ayda iki kez düzenlenen “Sanat Her Yerde” etkinliğinin ikincisi, 26 Ekim Cuma günü, saat 17.00’de Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşecek.

Diğer Haberler