Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Haziran 2015

ABONE OL

Esenler’de Ramazan Coşkusu

Esenler Belediyesi, Ramazan’ın duygu yüklü atmosferini ilçenin dört bir köşesinde doyasıya yaşatmaya başladı. 11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi iklimi, Dörtyol Meydanı’nda oluşturulan Ramazan etkinlik alanında gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinliklerle zirveye taşınıyor.

Esenler Belediyesi, Ramazan’ın duygu yüklü atmosferini ilçenin dört bir köşesinde doyasıya yaşatmaya başladı. 11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi iklimi, Dörtyol Meydanı’nda oluşturulan Ramazan etkinlik alanında gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinliklerle zirveye taşınıyor.

Ramazan coşkusu, Esenler’i tüm güzellikleri ile kuşattı. Ramazan ayı boyunca iftar ve teravih namazının ardından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklerin ilki Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ESEV İlahi Grubu’nun konseriyle başladı. Dörtyol Meydanı’ndaki ilk gün etkinliklerine Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ile çok sayıda vatandaş katıldı.

RAMAZAN GÜZELLİKLERİ İLE GELDİ

Etkinliklerin ilk gününde meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Göksu, “Ramazan’a bir gelenek haline gelen Çocuk İftarı ile merhaba dedik. Ve o masum dudaklardan dökülen, çocukların dualarıyla Dörtyol Meydanı’na geldik. Ramazan, her bir Müslüman için iple çektiği manevi bir iklimdir. Ramazan dediğimizde aklımıza tanışma, dayanışma, yardımlaşma gelir. Ramazan tüm güzellikleri ile gelir. Bizler bu güzellikleri sizlere yaşatmanın gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

ESENLER’DE RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK

Bir ay boyunca bu alanda çok özel etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Göksu, “Ramazan ayını iftarlarımızla, sahurlarımızla, Ramazan’a uygun etkinliklerimizle birlik ve beraberlik ruhuyla yaşayacağız. Ramazan boyunca bu alanda hep birlikte güzel vakit geçireceğiz. Esenler’de Ramazan’ı bu yıl da dolu dolu yaşayacağız inşallah. Ramazan’da birbirimize dua etmeyi unutmayalım. Çünkü Ramazan duaların kabul edildiği bir zaman dilimidir” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, etkinliklerin yapılacağı Dörtyol Meydanı ve çevresinde oturan vatandaşlardan da yaşanacak rahatsızlıktan dolayı helallik istedi.

İLK KONSER ESEV İLAHİ GRUBU’NDAN

Programda Esenler Müftüsü Halil Şekerci ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da, kısa birer konuşma yaparak, Esenler’de Ramazan coşkusunun dolu dolu yaşandığını ifade ettiler. Ramazan etkinliklerinin son bölümünde ESEV İlahi Grubu sahne aldı. Sanatçı Agah’ın şefliğindeki grup, seslendirdikleri ilahilerle büyük beğeni topladılar.

BAŞKAN GÖKSU ANADOLU SOKAĞI’NI GEZDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, konserin ardından il dernekleri ile çeşitli sanat dallarının icra edildiği Anadolu Sokağı’nı gezdi. Stantları tek tek dolaşan ve “Ramazanınız mübarek olsun” temennisinde bulunan Başkan Göksu, alanda açılan kitap fuarını da gezdi. Göksu’ya AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları ve bazı meclis üyeleri de eşlik etti.

Diğer Haberler