Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Mayıs 2017

ABONE OL

Esenler’de Ramazan Coşkulu Başladı

Esenlerliler Ramazan ayına coşkulu başladı. Ramazan etkinliklerinin ilkinde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu "Gelin, Ramazan'ı diriliş bilelim" dedi.

Esenlerliler Ramazan ayına coşkulu başladı. Ramazan etkinliklerinin ilkinde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu “Gelin, Ramazan’ı diriliş bilelim” dedi.

Esenler Dörtyol Meydanı Ramazan ayında binlerce insanı ağırlıyor. Esenler Belediyesi’nin “Ramazan Birlikte İyiliktir” sloganıyla düzenlediği Ramazan etkinliklerinin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikler, internet üzerinden yayın yapan “www.tvesenler.com” ve “www.radyoesenler.com” adreslerinden de canlı yayınlanıyor.

MEHTERAN TAKIMI COŞTURDU

Ramazan’ın ilk programı, Piyalepaşa Camii İmam Hatibi İshak Danış’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinlikler, mehteran takımının coşku dolu gösterisiyle start aldı. Mehteran takımı, çaldıkları marşlarla alanı dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı.

ESENLER’DE RAMAZAN BİR BAŞKA

Programda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, “Esenler’de Ramazan bir başka yaşanıyor. Esenlerliler artık başka ilçelerde değil kendi ilçelerinde Ramazan etkinliklerine katılıp Ramazan coşkusunu yaşıyorlar” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 15 Temmuz şehitlerini andı. Göksu, “Ramazan’ı geçtiğimiz sene aramızda olan 15 Temmuz şehitlerimizle ihya etmiştik. Bayramın hemen ardından yaşanan FETÖ darbe girişimiyle bu kardeşlerimiz şehit oldular. Allah onlardan razı olsun, Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

RAMAZAN BİZİM DİRİLİŞİMİZ

Ramazan’ı Ramazan gibi yaşamak için belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirten Göksu, “Bu sene de Ramazan’ın bereketini Esenler’in sokaklarında hanelerinde, Ramazan’ı Ramazan gibi yaşayacağız inşallah. Gelin, Ramazan’ı diriliş bilelim, tanış olalım, kaynaşalım” dedi. Göksu, konuşmasının ardından Ramazan etkinlik alanında kurulan Anadolu Sokağı’nda bulunan yöre derneklerindeki vatandaşların da Ramazan’ını tebrik etti.

ORHAN HAKALMAZ’DAN TÜRKÜLER

Ramazan etkinliklerinin ilk gecesinde sevilen Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz sahne aldı. “Elhamdulillah” türküsüyle konserine başlayan Hakalmaz, “Ah Yalan Dünya”, “Ez Oğul” gibi Anadolu’nun dört bir yanından sevilen türküleri seslendirdi. Esenlerliler de hep bir ağızdan sanatçının söylediği türkülere eşlik etti.

Diğer Haberler