Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mayıs 2017

ABONE OL

Esenler’de Prototip Atölyesi

Esenler'deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan lise mezunu gençler için Prototip Atölyesi açılıyor. Atölyede, Makine (CNC, Torna, Freze), 3D Yazıcı ve Solidworks'e uygulama eğitimleri verilecek.

Esenler’deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan lise mezunu gençler için Prototip Atölyesi açılıyor. Atölyede, Makine (CNC,Torna, Freze), 3D Yazıcı ve Solidworks’e uygulama eğitimleri verilecek.

Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Girişimcilik Ekosistemindeki Aktörlerin Yaratıcı İşbirliğinin Geliştirilmesi ve Atölye Altyapısıyla Güçlendirilmesi”projesi kapsamında Prototip Atölyesi’nde uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek. Prototip Atölyesi’nde Makine (CNC,Torna, Freze), 3D Yazıcı ve Solidworks’e uygulama eğitimleri verilecek.

ATÖLYELERDE ÇALIŞMIŞ GENÇLER KATILABİLİYOR

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından ücretsizolarak verilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerle teknik bilgiler, uygulamaya dökülecek. 110 saat olarak planlanan atölyeye; Esenler’deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan en az lise mezunu gençler ile YTÜ öğrencileri başvurabilecek. Gruplar hâlinde yapılan eğitimler başladı. Uygulama eğitimleri, Teknopark-TTO bünyesindekiPrototip Atölyesi’ndeyapılacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, YTÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nden sertifika alacak.

Eğitim programının planlaması şu şekilde:

30 saat-Teorik Solidworks Eğitimi-Bilgisayar Laboratuvarı’nda 20 saat-Uygulama Eğitimi-Teknopark Prototip Atölyesi’nde 40 saat-CNC Eğitimi-Bir hafta içi boyunca-Teknopark Prototip Atölyesi’nde 20 saat-CNC Uygulama Eğitimi-Teknopark Prototip Atölyesi’nde

BAŞVURULAR VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Prototip Atölyesi’ne başvurmak isteyenler, 0 (212) 483 70 10 numaralı telefondan veya www.yildizteknopark.com.tr internet adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirler.

Eğitimlere katılmak isteyenler, aşağıdaki başvuru formunu doldurabilirler:

https://docs.google.com/forms/d/1UtXCe4DFNwWwdeEaz0g1fg0hUIPeWqRqv4qxaL2tjiY/edit

Diğer Haberler