Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Haziran 2012

ABONE OL

Esenler’de Pekiyi Festival Başlıyor

Esenler Belediyesi, 2011- 2012 eğitim öğretim yılının sona yaklaşması nedeniyle “Eğitim Festivali” ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Festival 4 Haziran 2011 tarihinde Dörtyol’da start alacak.

Esenler Belediyesi,  2011- 2012 eğitim öğretim yılının sona yaklaşması nedeniyle “Eğitim Festivali” ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Festival 4 Haziran 2011 tarihinde Dörtyol’da start alacak.Esenler Belediyesi bir ilke daha imza atarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte “Eğitim Festivali” düzenliyor. İlçedeki öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık stres ve yorgunluğunu atmalarına yardımcı olmak, okullar arası iletişim, işbirliği ve dayanışmayı geliştirmek, eğitim kalitesini arttırmak amacıyla yapılacak festival, 4 Haziran 2011 Pazartesi günü Atışalanı Lisesi’nden Dörtyol Meydanı’na kadar devam edecek kortej yürüyüşü ile başlayacak. Etkinliklerin asıl adresi ise; Dörtyol Meydanı olacak. Dörtyol’da 5 gün boyunca devam festivale, ilçedeki 47 eğitim kurumundan 82 bin öğrenci, 2 bin 262 eğitimci ile birlikte sanatçılar, yazarlar, tasarımcılar, yayıncılar ve binlerce Esenlerli katılacak.

YETENEKLERİNİ SERGİLEYECEKLER

Festival, her gün saat 10.00’dan 23.00’e kadar açık kalacak. Esenler’de bir ilk olma özelliği taşıyan festivalde, ilçedeki eğitim kurumları, yöresel halk oyunlarından tiyatro ve animasyon gösterilerine, müzik ve şiir dinletilerinden, çeşitli ödüllü yarışma, dans ve spor gösterilerine kadar birbirinden ilginç ve zevkli etkinliklere katılarak canlı performanslarını sergileyecekler. Esenler Belediyesi Sanat Evi ( ESEV), Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (ESGEV)’nde eğitim alan öğrencileri ile Esenler Spor Kompleksi’nde eğitim alan sporcular da becerilerini sunacaklar.

HER BEBEĞE BİR FİDAN

Festival kapsamında kutlanacak olan 5 Haziran Dünya Çevre Günü  nedeniyle çeşitli etkinlikler de gerçekleştirilecek. Esenler Belediyesi’nin “Her bebek bir fidan, her bebeğe bir fidan” sloganıyla başlattığı kampanya çerçevesinde yapılacak etkinlikler ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü coşkuyla kutlanacak.  Hem daha yeşil bir Esenler ve çevre bilinci oluşturmak, hem de Esenler’e aidiyet duygusunu geliştirmek gibi birçok amacıyla yapılacak Kemer Mahallesi Tedaş Kapalı Alanı’nda yapılacak etkinlerde 3 yıl önce adlarına fidan dikilen bebekler kendi ağaçlarını sulayacak, yeni doğan bebekler de aileleri ile birlikte kendileri için fidan dikimine şahitlik edecekler. Ayrıca isimlerine ağaç dikilecek bebeklere çeşitli hediyeler, ailelerine de “Ağaç Dikim Sertifikası” verilecek.

BAKAN KARNE DAĞITACAK

Birbirinden güzel ve renkli etkinliklere sahne olacak olan Eğitim Festivali, 8 Haziran Cuma günü AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katımlıyla sona erecek. Festivalin kapanış programında Bakan Bağış, 2011- 2012 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle ilçedeki öğrencilere karnelerini dağıtacak. Programa; halk oyunları ve sevilen sanatçı Nev’in konseri ile sona erecek.

EĞİTİM FESTİVALİ KİTAPÇIĞI İÇİN – TIKLAYINIZ

Diğer Haberler