Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ekim 2016

ABONE OL

Esenler’de Özel Mihmandar Seminerleri

"Özel Mihmandar Seminerleri"nin ilk konuğu İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, mihmandar gençlere güzel ahlâkın toplum üzerindeki etkilerini anlattı.

“Özel Mihmandar Seminerleri”nin ilk konuğu İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, mihmandar gençlere güzel ahlâkın toplum üzerindeki etkilerini anlattı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Mihmandar Gençlik projesi kapsamında “Özel Mihmandar Seminerleri” düzenleniyor. Her ay birbirinden farklı konu ve konukların yer aldığı seminerlerle gençlerin sosyal, kültürel ve manevi gelişimlerinin arttırılması hedefleniyor.

MÜSLÜMAN GENÇ DOSDOĞRU OLMALI

“Özel Mihmandar Seminerleri”nin ilk konuğu İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’ydu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda Döngeloğlu, gençlere güzel ahlâkın toplum üzerindeki etkilerinden söz etti. Döngeloğlu, “Müslüman bir genç dosdoğru olmalı, yalana asla başvurmamalı. Onu ahlâklı yapan değerlerin başında, hakikate bağlı kalması gelir” dedi. Gençliğin vatanına ve milletine bağlı olması gerektiğinin altını çizen Döngeloğlu, “Gençlerimiz vatan ve millet sevgisinden yoksun olursa, 15 Temmuz’da yaşandığı gibi bu topraklarda darbeler, savaşlar ve kara günlerin ardı arkası kesilmez. Milli manevi bilinci yüksek, toprağına bağlı bir nesil ülkesini ileriye taşır. Biz de bu aziz vatanı hep daha ileri taşıyalım” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, Döngeloğlu’na ‘Mihmandar Sohbetleri’ kitabını hediye etti.

Diğer Haberler