Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Mart 2015

ABONE OL

Esenler’de Ordu Rüzgarları Esti

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen "Anadolu’dan Esintiler" programında Ordu rüzgazları esti. Ordu Gecesi’nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Anadolu’dan Esintiler” programında Ordu rüzgazları esti. Ordu Gecesi’nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Esenler Belediyesi, Anadolu’nun gelenek-görenek ve kültürel değerlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için düzenlediği “Anadolu’dan Esintiler” programında bu kez Orduluları ağırladı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Ordu Gecesi’ne, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Gürgentepe Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Mustafa Poyraz, Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz ve İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Orduluların yoğun ilgi gösterdiği gece, Erol Aydoğan’ın seslendirdiği türkülerle başladı. Gürgentepe Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, yaptıkları konuşmalarda Ordu’da yürütülen çalışmalara değindiler.

BU TOPRAKLARA YAN BİLE BAKAMAYACAKLAR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ordululara hitap ettiği konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları verdi. “Ordu, bu ülkenin harcı, bereketi. Bunun kıymetini bilin” diyen Başkan Göksu, “Bu şehir bizi bağrına bastı. Bizlere iş, aş, eş, evlat verdi. Bizlerde Anadolu’nun bereketini bu şehre getirdik. Türkiye’nin her yerinde büyük gelişmeler yaşanıyor. Biliyoruz ki, Türkiye ne kadar büyürse Ordu da, Esenler de o kadar büyür ve gelişir. Birliğimizi ve dirliğimizi koruduğumuz sürece, bırakın bu topraklara dokunmayı yan bile bakamayacaklardır” diye konuştu.

100. yıl dönümü kutlanan Çanakkale Zaferi’ne de değinen Başkan Göksu, sözlerine şöyle devam etti; “Çanakkale’de 254 bin şehir verdik. O kahramanların arasında Ordulu, Kastamonulu, Diyabakırlı, Hakkarili hatta Kudüslü, Bosnalılar vardı. Ne mutlu bize ki, bu toplumun her bir ferdi Çanakkale’yi yüreğinde yaşıyor.”

ÇOCUKLARINIZA KÜLTÜRÜNÜZÜ ÖĞRETİN

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, konuşmasının son bölümünde annelere senlendi. Geçmişlerini bilmeyen toplumların geleceklerinin de olmayacağına dikkat çeken Başkan Göksu, “Biz, bu geceleri çocuklarımızın nerden geldiklerini bilmeleri için, zengin kültürlerini öğrenmeleri için düzenliyoruz. Nerden geldikleri bilmeyenler, nereye gideceklerini bilemez. Her fidan kendi kökü üzerinde büyür. O yüzden annelerden özellikle istiyorum; çocuklarınıza bu zengin kültürümüz öğretin. Öğretin ki nereden geldiklerini bilsinler. Böylece nereye gideceklerini de bilmiş olurlar” dedi.

ORDU TÜRKÜLERİ HEP BİRLİKTE SÖYLENDİ

Konuşmalar sonunda Esenler Ordular Platformu Başkanı İrfan Duru, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya Ordu’ya özgü “Ambar” maketi hediye etti. Program, Dünya ve Avrupa Wushu Şampiyonlarının da aralarında bulunduğu sporcuların gösterisi ile devam etti. İlgiyle izlenen gösterinin ardından sevilen sanatçı Gaye Göksu sahne aldı. Ordu türkülerin hep birlikte söylendiği gece, Kolbastı Ekibinin ayakta alkışlanan gösterisi ile son buldu.

Diğer Haberler