Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Aralık 2018

ABONE OL

Esenler’de Müzik Ziyafeti

Esenler Belediyesi, birbirinden farklı içeriklerden oluşan konser programlarıyla Esenlerlileri sanatla ve sevdikleri sanatçılarla buluşturuyor.

Esenler Belediyesi, birbirinden farklı içeriklerden oluşan konser programlarıyla Esenlerlileri sanatla ve sevdikleri sanatçılarla buluşturuyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen konserlerde birbirinden değerli sanatçılar Esenler’de sahne alıyor. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi ve Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerde sanatseverler keyifli anlar yaşıyor.

ESEV’DEN MÜZİK ZİYAFETİ

ESEV eğitmenlerinin sahne aldığı “İçimizden Biri” konserlerinin Aralık ayı programında, ESEV bağlama eğitmeni Erdal Şahin konser verdi. ESEV öğrencilerinin 2018-2019 kültür sanat sezonunda aldıkları eğitimlerle geliştirdikleri yeteneklerini sahnede sergilemeye başladıkları konser programı “Enstrümanların Dilinden” etkinliğinde ise; ESEV Keman eğitmeni Özkan Korkmaz ve öğrencileri sahne aldı ve müzik ziyafeti yaşattılar.

MÜZİK VE MUHABBET BİR ARADA

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser programlarında Sanatçı Agâh, “Muhabbet Makamı” programında hüzzam makamında yazılmış unutulmaz besteleri icra ederken, Tasavvuf Musikisi’nin ünlü ismi Eşref Ziya Terzi de Esenlerliler ile buluştu. Halil Necipoğlu’nun Baki Kemancı ile birlikte gerçekleştirdiği “Muhabbetnağme” programı ile sanatseverlere tasavvuf dinletisi sundu. Düzenlenen konserlerde Anadolu’nun sevilen türkülerinden, unutulmaz sanat müziği eserlerine ve tasavvuf icralarına kadar her ritimden eserlerle kulakların pası silindi.

SEVİLEN SANATÇILAR ESENLER’DEYDİ

Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserlerde ise, Arzu Akça ve Nedret Apaydın “İstanbul’u Dinliyorum”, Orhan Aykut “Yeşilçam Şarkıları”, Adnan Akgül ve Sinan Siverekli “Kınalı Öyküler-Kınalı Türküler” ve Ufuk Yıldırım da pop müziği konseriyle sahne aldı. Kültür merkezini dolduran müzikseverler birbirinden güzel şarkı ve türkülere eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Diğer Haberler