Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mart 2015

ABONE OL

Esenler’de Meşk-i Musiki

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Müzikli Söyleşi" programında Türk Sanat Müziği'nin güçlü seslerinden Munip Utandı, seslendirdiği eserlerle Esenler halkına keyfili bir gece yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Müzikli Söyleşi” programında Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Munip Utandı, seslendirdiği eserlerle Esenler halkına keyfili bir gece yaşattı.

Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Munip Utandı Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Müzikli Söyleşi” programının konuğu oldu. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen program, yoğun ilgi gördü. Sunuculuğunu Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh’ın yaptığı programda Munip Utandı, Türk Sanat Musikisiyle nasıl tanıştığını ve anılarını da dinleyenlerle paylaştı.Seslendirdiği eserlerle Esenlerlileri Türk Sanat Müziği ziyafeti sunan Utandı’ya dinleyenler de hep bir ağızdan eşlik etti.

MUSİKİ ELDEN GİTMEDİ

Musiki icra edenlerin eserleri değiştirerek okumalarına gerek olmadığını belirten Utandı, “Zaten musiki eserlerimizin hepsi çok güzel. Ayrıca eserleri bozamazsınız, kendinizden bir şey katamazsınız. Süleymaniye’ye nasıl dokunamıyorsanız, musikide de şimdi bir hattı kendi kafanıza göre yazamazsınız. En çok korunmaya muhtaç da musikidir. Ancak devlet konservatuarlarının açılmasıyla, sazendelerimiz ve kıymetli kardeşlerimiz de yetişti. Sazda özellikle zirvedeyiz. Ben bu kardeşlerimizle iftihar ediyorum. Öyle söylenildiği gibi musiki elden gitmedi. Bugün bütün üniversitelerde Türk Musikisi koroları var” şeklinde konuştu.

“Kapıldım Gidiyorum Bahtımın Rüzgarına”, “Dönülmez Akşamın Ufkundayım” ve “Aziz İstanbul” gibi unutulmaz eserleri seslendiren usta sanatçı, programın sonunda dinleyenlerin istek şarkılarını da yorumladı.

Diğer Haberler