Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Nisan 2013

ABONE OL

Esenler’de “kutlu Doğum” Coşkusu

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kelebek Anaokulları’nın düzenlediği “Kutlu Doğum” etkinliklerine katıldı. Göksu “Çocuklarınızı kendi medeniyet değerleri üzerinde büyyütüğünüz için teşekkür ediyorum” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kelebek Anaokulları’nın düzenlediği “Kutlu Doğum” etkinliklerine katıldı. Göksu “Çocuklarınızı kendi medeniyet değerleri üzerinde büyüttüğünüz için teşekkür ediyorum” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğduğu ‘Kutlu Doğum Haftası’ Esenler’de çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kelebek Anaokulları da düzenlediği bir programla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i Esenler’de andı. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, ilçede görev yapan muhtarlar, çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program,  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda ayrıca hadis, bilgi ve Kur’an-ı Kerim yarışmaları yapıldı. Yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

MİNİK YÜREKLERDEN HATİMGöksu, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki programın ardından Kelebek Anaokulları’nın düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğine de katıldı. Başkan Göksu burada, okul öncesi eğitim alan miniklerin gösterilerini izledi. Gösterilerin ardından hatim yapan çocuklara ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenen öğrencilere hediyeler verdi.

28 NİSAN’DA DÖRTYOL’A BEKLİYORUZProgramda bir konuşma yapan Göksu, bir insanın en mutlu anının diktiği ağacın gölgesinde oturduğu an olduğunu belirterek velilere “Çocuklarınızı kendi medeniyet değerleri üzerinde büyütmeniz ve bu yüzyılda çocukları yetiştirmek için gösterdiğiniz katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Esenler’de şu anda 4 tane İmam Hatip Lisesi olduğunu hatırlatan Göksu, “Şimdi Nene Hatun Mahallesi’ne İmam Hatip Lisesi Kompleksi yapıyoruz. İstanbul’un, belki de Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesi’ni yapacağız. Esenler’de yapımı devam eden ve yapacağımız diğer okullarla, sınıf sayılarımızı hedeflediğimiz sayıya indireceğiz” diye konuştu.

Göksu, konuşmasının sonunda Esenler Belediyesi olarak 28 Nisan Pazar akşamı Dörtyol Meydan’ında “Kutlu Doğum” programı düzenleyeceklerini de belirterek salondaki herkesi bu etkinliğe davet etti.

Diğer Haberler