Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Ocak 2019

ABONE OL

Esenler’de Kızlar Kodluyor

Esenler Belediyesi, "Esenler'de Kızlar Kodluyor" projesiyle Matematik ve Fen Bilgisi derslerinde başarılı olan 5 ve 6. sınıftaki kız öğrencilerine yönelik kodlama eğitimi veriyor.

Esenler Belediyesi, “Esenler’de Kızlar Kodluyor” projesiyle Matematik ve Fen Bilgisi derslerinde başarılı olan 5 ve 6. sınıftaki kız öğrencilerine yönelik kodlama eğitimi veriyor.

Esenlerli çocukların günün teknolojilerine uygun eğitimler alabilmeleri için her türlü imkânı seferber eden Esenler Belediyesi, Matematik ve Fen Bilgisi derslerinde başarılı olan 5 ve 6. sınıftaki kız öğrencilerine “Esenler’de Kızlar Kodluyor” projesiyle kodlama eğitimi veriyor. 3 ay sürmesi planlanan eğitimler, hafta sonları Türkiye Teknoloji Takımı’ndan gönüllü öğretmenler tarafından veriliyor. Bilgisayar yazılımları, uygulamalar ve web siteleri oluşturulmasını mümkün kılan yöntem olarak tanımlanan kodlamanın, yakın bir gelecekte sadece teknik alanlarda çalışan profesyonellerin değil, herkesin sahip olması beklenen çok temel bir beceri konumuna gelmesi bekleniyor.

BİRÇOK ÜLKEDE İLKOKUL MÜFREDATINDA

Kodlamanın önemine ilişkin oluşan farkındalık nedeniyle birçok ülkenin ilkokul müfredatına eklediği kodlama derslerini, Türkiye’de de birçok özel okul öğrencilerine sunmaya başladı. Çocuklarının bu beceriyi kazanmasını isteyen velilerin taleplerinin bir sonucu olarak, benzer şekilde pek çok eğitim kuruluşu da, dönemsel kodlama ve algoritma kursları düzenliyor.

Öğrencilere dağıtılacak olan materyallerin Esenler Belediyesi tarafından sağlanacağı eğitimler sonunda başarılı olan 60 öğrenciye sertifika verilerek Türkiye Teknoloji Takımı, Milli Eğitim Bakanlığı ve BİLSEM gibi kurumlara yönlendirilmesi konusunda aracılık edilecek.

BAŞKAN’DAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Prof. Dr. Ümit Meriç Kadın, Aile ve Gençlik Merkezi’nde kodlama eğitimi alan öğrencileri ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundular.

Diğer Haberler