Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Ocak 2018

ABONE OL

Esenler’de Kestane Zamanı

Esenler Belediyesi, 21 Ocak Pazar günü Dörtyol Meydanı'nda kestane festivali düzenleyecek. Festivalde, "Kestane kebap, yemesi sevap" denilerek konuklara tonlarca kestane ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, 21 Ocak Pazar günü Dörtyol Meydanı’nda kestane festivali düzenleyecek. Festivalde, “Kestane kebap, yemesi sevap” denilerek konuklara tonlarca kestane ikram edilecek.

Mangallar kurulacak, Esenler kestaneye doyacak. Dörtyol Meydanı’nda “Esenler’de Kestane Zamanı” sloganıyla düzenlenecek Kestane Festivali’nde konuklara 5 ton kestane dağıtılacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek festivalde, mangallarda pişirilecek kestaneler “Kestane kebap, yemesi sevap” diyerek afiyetle yenilecek.

Festival kapsamında soğuk kış günlerinin vazgeçilmez atıştırmalıklarından biri olan közlenmiş kestane için Dörtyol Meydanı’nda 16 adet büyük mangal kurulacak. Bunun yanı sıra meydanın farklı noktalarına konumlandırılacak 10 adet kestane arabası ile konuklara ikramda bulunulacak. Festivalde, kestaneden yapılan yemekler ile kestane çikolatası ve şekerleme gibi 30 farklı lezzet de damaklarda tat bırakacak.

21 Ocak Pazar günü saat 13.30’da başlayacak festivalde Grup İmera da, hareketli Karadeniz türküleriyle konukların içini ısıtacak.

Diğer Haberler