Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mayıs 2014

ABONE OL

Esenler’de Kesintisiz İletişim

Huzur ve Umut Şehri Esenler, birbirinden farklı iletişim kanallarıyla vatandaşlara 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Huzur ve Umut Şehri Esenler, birbirinden farklı iletişim kanallarıyla vatandaşlara 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Esenler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, belediye ile ilçe halkı arasındaki iletişimi etkin kılmak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yürütülen halkla ilişkiler ve tanıtım çalışmalarıyla vatandaşlar, yalnızca Belediye’den değil hayata dair hemen her konudan haberdar olabiliyorlar.

BU EKRANLARDAN TAKİP EDİN

Çalışmalar kapsamında Esenler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Esenler’in merkezi noktalarına konumlandırılan 10 adet LED ekranla Esenlerliler, hayatlarını kolaylaştıracak her türlü konuyu ve Belediye’nin faaliyetlerini daha yakından takip edebiliyorlar. Vatandaşlar, dijital ekranlar sayesinde yurdun dört bir yanından hava ve yol durumu hakkında bilgi sahibi olabildiği gibi bazı uluslar arası maçları Dörtyol Meydanı’ndan canlı olarak izleyebiliyor, Esenler Belediyesi’nin etkinliklerinden, hizmetlerinden, tanıtımlarından ve belediye ile ilgili çeşitli bilgilendirici video görüntülerinden de anında haberdar olabiliyorlar. Dijital ekranlar üzerinden ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İstweb Tv’den de yayınlar aktarılıyor. Bu ekranlardaki paylaşımların güncel ve anlaşılır olmasına dikkat ediliyor, kullanılan görseller kısa metinlerle destekleniyor.

7 / 24 GÜVENLİ

Her noktadan rahatça görülebilmesi için yer yer çift ekranlı, hızlı yapıda ve son teknolojik sistemler ile desteklenen dijital ekranlar, haftanın her günü, gün boyu hizmet veriyor. İçerikleri ve yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yürütülen, 7 gün 24 saat çalışan üzerindeki kameralar sayesinde güvenliği de sağlanan dijital ekranlar, bulunduğu alanın görüntülerini kayıt altına alarak alan görüntüsü hizmeti de sunuyor. EKRANLAR BURALARDA

İnsan sirkülâsyonunun en çok yaşandığı noktalara konumlandırılan dijital ekranlar; Dörtyol Meydanı, Yavuz Selim Mahallesi Metro girişi, Otogar, Sondurak Meydanı, Üçyüzlü Meydanı, Tuna Mahallesi, Turgutreis Mahallesi, Keleşin Meydanı, Havaalanı Mahallesi, Tulumba Meydanı, Davutpaşa Mahallesi (YTÜ)’nde hizmet veriyor.

ESENLER’E BILLBOARD DESTEĞİ

Esenler’de bir diğer iletişim kanalı da, billboardlar. İlçenin 101 noktasına konumlandırılan 3’lü billboardlarla; her türlü haber, reklam ve ilanlar sergileniyor. Araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bulunan billboardlar, ilçeye ayrı bir hava katıyor.

2 KAT ARTTI

İletişim mecralarını ve mevcut iletişim kanallarının sayısını günden güne arttıran Esenler Belediyesi, 5 yıllık süreç içerisinde pankart direklerinde de önemli bir artış sağladı. 2009 yılında 20 noktada bulunan pankart direklerinin sayısı 5 yılda 2 katına çıktı ve 40’a ulaştı.

ESENLER İMAJINA KATKI SAĞLIYOR

Esenler’de her türlü iletişim aracıyla vatandaşlara hizmet etmek için çalıştıklarını kaydeden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Vatandaşlarımızın kendileri için yapılan hizmetlerden haberdar olması ve ulaşmak istedikleri her türlü bilgiye anında erişmesi bizim için çok önemli. Enformasyon ağının bu denli geliştiği bir dönemde, Esenlerli vatandaşlarımızın da böyle hizmetlerden faydalanması gerekiyor. Elimizdeki iletişim kanallarını doğru kullanmalıyız. Biz Esenler Belediyesi olarak güncel, etkin ve cazip bir şekilde kullandığımız bu iletişim kanallarıyla Esenler imajına da büyük katkı sağladığımızı düşünüyoruz. İlerleyen dönemde de iletişim ağlarımızı daha da güçlendireceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler