Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Mart 2018

ABONE OL

Esenler’de Kayseri Ve Malatya Türküleri

"Yörelerimiz Türkülerimiz" programı ile Esenler'deki yöre derneklerinde sohbetler tatlanıyor, çaylar ve türküler eşliğinde muhabbetler demleniyor.

“Yörelerimiz Türkülerimiz” programı ile Esenler’deki yöre derneklerinde sohbetler tatlanıyor, çaylar ve türküler eşliğinde muhabbetler demleniyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu kapsamında hayata geçirdiği projelerden “Yörelerimi Türkülerimiz”, Esenlerlilerden büyük ilgi görüyor. Esenlerliler, “Yörelerimiz Türkülerimiz” ile bir yandan sohbet edip yörelerinin türkülerini dinlerken diğer yandan da çay ve çeşitli ikramlarla keyifli vakit geçiriyorlar.

BİRLİK DUALARI EDİLDİ

Esenler Kayseri Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve Malatya Dernekleri’nin bir araya geldiği “Yörelerimiz Türkülerimiz” programlarına, dernek başkanları ve Esenlerliler katıldı. Afrin şehitleri ve Türk ordusu için Kuran-ı Kerim okunarak başlayan programlarda, ülkenin birliği ve beraberliği için dualar edildi.

TÜRKÜLER OKUNDU

Türk Halk Müziği sanatçıları Ömer Çelik ve Ahmet Turan’ın, “Gesi Bağları”, “Bir Of Çeksem Karşıki Dağlar Yıkılır”, “Malatya Eline Serin Dediler”, “Yüksek Ayvanlarda Bülbüller Öter” gibi Kayseri ve Malatya türkülerinin söylendiği programlar, “radyoesenler.com”dan canlı olarak takip edildi.

Diğer Haberler