Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ocak 2013

ABONE OL

Esenler’de Kayseri Rüzgârı

Anadolu Meclisi’nin bu haftaki misafirleri Kayserililer oldu. Esenler’de faaliyet gösteren Kayseri derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Anadolu Meclisi’nde bir araya geldi.

Anadolu Meclisi’nin bu haftaki misafirleri Kayserililer oldu. Esenler’de faaliyet gösteren Kayseri derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Anadolu Meclisi’nde bir araya geldi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Anadolu Meclisi’nin altıncısı Kayserili derneklerle yapıldı. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, bazı Belediye Meclis Üyeleri ile İl Genel Meclisi Üyeleri, TÜMKAYDER (Tüm Kayserililer Derneği) Başkanı Fatih Doğan ve Esenler’de faaliyet gösteren Kayseri derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Esenler Belediyesi Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın Anadolu Meclisi hakkındaki sunumuyla başlayan toplantıda, dernek başkanları kısaca dernekleri hakkında bilgi verdiler.

KAYSERİ DİĞER ŞEHİRLERE ÖRNEK

Programda konuşan TÜMKAYDER Başkanı Fatih Doğan, Mevlid Kandili’nde Kayserililerin bir arada olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da teşekkür eden Doğan, “Başkanımız, içindeki sıcaklığı her zaman bizlere hissettiriyor. Biz artık Mehmet Tevfik Göksu ile başka bir dilde konuşuyoruz. Onun bizim hemşerilerimize nasıl hizmet etme düşüncesinde olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz” dedi. “Sayın Başkan Esenler için bir şans” diyen Doğan, “Allah sayın Mehmet Tevfik Göksu gibi başkanları her ile ve her ilçeye nasip etsin” diye konuştu. Dernek faaliyetlerinin önemine değinerek konuşmasına devam eden Doğan, Kayserililerin değişen konjonktürle birlikte var olan bireysel yeteneklerini cemiyet hayatına taşımaya başladıklarını söyledi. Doğan’ın ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan da herkesin kandilini kutladı. Kayserinin Türkiye’nin en güzel şehri olduğunu söyleyen Özkan, Kayseri’nin diğer şehirlere örnek olduğunu ifade etti.

EN FAZLA TUZU OLAN SİZLERSİNİZ

Özkan’dan sonra kürsüye gelen Mehmet Tevfik Göksu da Mevlid Kandili’nin önemine dikkat çekerek konuşmasına başladı. Kayserilerin yaşadığımız topraklarda çok önemli görevler yaptıklarını vurgulayan Göksu, “Bugün dünyada bir insanlık dramı yaşanıyorsa ve bu drama karşı adam gibi bir duruş sergileyen bir Türkiye varsa, yeryüzünde ağlayan her bir anne, her baba, her bir çocuk gönlü buraya döndüğünde huzur ve refahı bulduğu bir Türkiye varsa bu çorbada en fazla tuzu bulunan sizlersiniz” dedi. Esenlerliler ve Kayserilerin bu ülkenin büyümesinde en büyük emeği ortaya koyan halklar olduklarını ifade eden Göksu, “Bizler Esenler’de bir emek, yürek ortaya koyarken yorulmak nedir bilmiyoruz. Biz asla kendimizi boş işlerle harcamayız. Ortaya bir ürün çıkması lazım” dedi. Esenler’in yarınının bugünkünden daha iyi olacağını dile getiren Göksu, Esenler’de hizmet üretmenin çok heyecanlı olduğunu ve yürek istediğini söyledi. Esenler’de hizmet üretirken halkın rüzgârını da arkalarına aldıklarını belirten Göksu, “Halkın rızası olmadan Hakkın rızası olmaz” dedi.

Göksu’nun konuşmasının ardından program, Kayserili dernek başkanları ve üyelerinin sahneye çıkarak hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmelerinin ardından sona erdi.

 

Diğer Haberler